کد خبر: ۷۰۰۹۱۴۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: ۷۵ درصد واحد‌های فولادی در خوزستان غیرفعال هستند و اگر این روند ادامه یابد شرایط این صنعت در خوزستان بدتر خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، امیرحسین نظری رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تنها ۲۵ درصد ظرفیت واحد‌های تولیدی فولادی در خوزستان فعال است و ظرفیت اسمی محصولات فولادی در استان بدون تولید فولاد خام ۹ میلیون تن است.

وی افزود: و ۲۰ هزار نفر در صنعت فولاد خوزستان مشغول به کار هستند، اما کارکنان این صنعت شرایط سختی دارند و باید به آن‌ها رسیدگی شود.

نظری بیان داشت: واحد صنعتی گروه ملی فواد در سال ۹۷ با ظرفیت اسمی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن، تنها ۹۷ هزار تن تولید داشته و 3 هزار نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند که برای بهتر شدن وضعیت این واحد صنعتی نیاز به یک مدیریت عالی در سطح ملی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: مالکان بیشتر صنایع بزرگ در خوزستان، در تهران هستند و تصمیمات آن‌ها به صورت متمرکز در تهران انجام می‌شود و استان هیچ دخالتی در این تصمیمات ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گله‌مند هستیم که در خوزستان به خوبی نقش خود را ایفا نکرد در حالی که در استان‌های دیگر فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است وانتظار داریم نسخه‌ای که در سطح ملی برای صنایع تهیه می‌شود، برای خوزستان با در نظر گرفتن شرایط خاص و با توجه به حوادث و بحران‌هایی که در این استان رخ می‌دهد تصمیم حمایتی گرفته شود.

اشتغالزایی در خوزستان مستلزم توسعه صنایع است

وی گفت: متاسفانه صنعت خوزستان یا در شرایط فعلی خود ماندگار است و یا پس رفت دارد؛ اگر ارزش افزوده صنعت خوزستان افزایش یابد تمام کشور از این شرایط نفع خواهند برد و  هم اکنون ۲ هزار جواز تأسیس فعال برای توسعه صنایع در خوزستان وجود دارد که اگر ۵۰ درصد این جواز‌ها فعال شود برای ۹۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

نظری گفت: بسیاری از واحد‌های صنعتی خوزستان مواد اولیه وارد کردند که در گمرک توقیف شده است، که در شرایط سخت فعلی با وجود فشار‌های تحریم نباید برای صنایع سنگ اندازی کرد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر