کد خبر: ۷۰۰۹۱۷۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۸
کد خبر : ۷۰۰۹۱۷۷
معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی تاکید کرد؛

معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی بر انجام تحقیقات کاربردی به‌منظور بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد.

تغییر مدل پژوهش در صنعت برق با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیانبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به‌ نقل از پاون محمد صالح اولیا معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی در حاشیه بازدید از دستاورد‌های پژوهشگاه نیرو، تهیه و به‌روز رسانی نقشه راه استراتژیک مدیریت پژوهش در پژوهشگاه نیرو با محوریت در اختیار داشتن مدل مفهومی و چند بعدی اکوسیستم صنعت، پژوهشگاه، دانشگاه و بخش خصوصی را با اهمیت عنوان کرد.

وی، بر پایش مستمر فعالیت‌های انجام شده و انطباق آن با نقشه راه، با در اختیار داشتن شیوه‌های سنجش و پایش در مسیر مدیریت تحقیقات تاکید کرد و افزود: ضروری است پژوهشگاه در حوزه‌های مختلف تحقیقات صنعت برق شاخص‌های ارزیابی و سنجه‌های کنترلی تعریف کرده و همواره تحلیل‌های لازم برای پایش وضعیت تحقیقات و بهبود عملکرد را به‌عمل آورد.

معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی، توسعه تجارب مدیریت پژوهش و پیشبرد پروژه‌های راهبردی در حوزه‌های مختلف مجموعه وزارت نیرو و به خصوص حوزه آب را ضروری دانست و گفت: از مجموعه پژوهشگاه نیرو که سال‌ها در حوزه‌های مختلف تحقیقات فعالیت داشته انتظار می‌رود برای تعمیم، گسترش و نفوذگذاری این تجارب در شرکت‌های تابعه صنعت برق و همچنین حوزه‌های مختلف مرتبط با صنعت آب کشور اقدام کند.

در ابتدای این بازدید جلسه‌ای مشترک با اعضای شورای پژوهشگاه نیرو برگزار و گزارشی از اقدامات به‌عمل آمده در حوزه‌های توسعه فناوری، طرح‌های حمایتی از تحقیقات دانشگاهی و مدل‌های مدیریت پژوهش ارائه شد.

در طی این جلسه از نتایج دستاورد‌های ارزشمند طرح پژوهش محور ارتقای توربین‌های گازی نیروگاهی رونمایی شد که براساس گزارش ارائه شده نزدیک به ۲ هزار میلیارد ریال صرفه جویی در احداث نیروگاه از طریق انجام این پروژه روی توربین‌های گازی موجود نیروگاه‌های کشور انجام شده است.

معاون وزیر نیرو در امور تحقیقات و منابع انسانی در پایان این نشست، از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های پژوهشگاه نیرو بازدید کرد.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر