کد خبر: ۷۰۰۹۲۱۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۱

معاون وزیر صمت گفت: برای توسعه استان خوزستان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در نظر گرفته شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای توسعه استان بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در نظر گرفته شده است که در ابتدا فولاد خوزستان با ظرفیت ۱.۸ میلیون تن وارد مدار تولید شد.

وی افزود: فولاد خوزستان بزرگ‌ترین صادرکننده در بین شرکت‌های فولادی است و یک میلیارد دلار ارز کشور را تامین کرده و در ۳ ماهه اول سال نیز بیش از ۴۰ درصد افزایش درآمد داشته وشرکت مواد اولیه ۳ شرکت مهم اکسین، کاویان و نورد لوله را تامین می کند.

پیش فروش صادرات محصولات شرکت فولاد اکسین

غریب پور بیان داشت: شرکت فولاد اکسینی که تولید آن به یک میلیون تن هم نمی رسید، حالا حدود یک میلیون تن تولید دارد. مجوز ۲۰ هزار تن تولید خارج از بورس نیز توسط دولت به فولاد خوزستان داده شده است این شرکت‌ها تا ۲ ماه آینده صادرات خود را پیشفروش کرده اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در شادگان نیز طرح فولادسازی داریم و در اندیمشک و اروند نیز شرکت فولاد خواهیم داشت. کار فولاد اندیمشک آغاز شده است و در اروند نیز به زودی فعالیت‌های اجرایی آغاز می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در بحث مواد معدنی در کشور ابتدا باید بدانیم چه مقدار مواد معدنی در اختیار داریم و رییس سازمان صمت خوزستان هر چه پهنه در استان دارند را به ما معرفی کنند. ما کار اکتشاف تمام این پهنه‌ها را انجام می دهیم.

وی افزود: پیشنهاد می کنم سازمان‌های در استان تدارک ببینید که نیازمندی‌های صنعت در آن سامانه قرار داده شود تا کسانی که میخواهند این نیازمندی‌ها را بسازند، از این سامانه استفاده کنند. این کار بسیار متمرکز خواهد بود و ما نیز حمایت خود را از چنین طرحی اعلام می کنیم.

غریب پور اظهار داشت: اولویت اول ما بومی سازی و حمایت از فناوری‌های بومی است. در شرکت فولاد اکسین در حال تولید لوله برای وزارت نفت هستیم. به مرور زمان تولیدات داخلی نیز جا می افتند، فولاد خوزستان این کار را آغاز کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: در بحث صادرات سالانه حدود ۱۰ میلیارد دلار صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی داریم، یعنی حدود ۲۰ درصد صادرات کشور را صادرات صنایع معدنی تشکیل می دهد. روند توسع‌های که با تولید شکل می گیرد، در ادامه عدالت اجتماعی را نیز برای خود به دنبال دارد.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر