کد خبر: ۷۰۰۹۲۵۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
حقیقی اعلام کرد؛

استاندار زنجان گفت: جشنواره اقوام و عشایر سراسر کشور از دو هفته آینده به مدت یک ماه و به میزبانی زنجان برگزار می‌شود.

برگزاری جشنواره اقوام و عشایر سراسر کشور به مدت یک ماه در زنجانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان در حاشیه دومین اجلاس روسای شورا‌های اسلامی استان‌های سراسر کشور در جمع خبرنگاران گفت: موضوع گردشگری موضوع مهمی است که ما در تلاش هستیم یک کار ویژه در این حوزه انجام دهیم.

این مسئول ادامه داد: در راستای همین موضوع، استان به افرادی که کار بوم‌گردی انجام می‌دهند، امکاناتی تخصیص می‌دهد و همه اماکنی که زیرساخت گردشگری دارند نیز امکانات دریافت می‌کند.

وی افزود: علاوه بر تهیه زیرساخت‌ها، باید جاذبه‌های گردشگری را نیز به همگان معرفی کنیم که در همین راستا جشنواره غذای اکو با گستردگی بالا برگزار شد و نیز جشنواره عشایر و اقوام سراسر کشور، دو هفته دیگر به مدت یک ماه در زنجان برگزار خواهد شد و در این جشنواره هر روز یک استان خودش را در زنجان معرفی خواهد کرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در راستای اقدامات صورت گرفته، مدت اقامت مسافران از ۲۵ ساعت به ۴۰ ساعت رسیده است، تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام‌شده، اسکان رایگان مسافران در محل‌های اقامتی مشخص شده است.

حقیقی از تهیه اپلیکیشن گردشگری خبر داد و یادآور شد: یکی از اولویت‌های اساسی استان بحث گردشگری است و برنامه‌هایی در این حوزه آغاز شده، ولی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است. در صورت تهیه این برنامه، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری گردشگری حمایت می‌شود، اظهار کرد: در این راستا به دنبال ایجاد سرمایه پایدار از طریق حمایت از سرمایه‌گذاران هستیم و در این رابطه جلسات رفع موانع تولید حتی یک مورد هم در استانداری برگزار نشده و به صورت حضوری در کارخانجات برگزار می‌شود؛ در واقع از همه توان استان استفاده شده تا بخش خصوصی به آرامش برسد.

حقیقی در رابطه با تشویق سرمایه‌گذاران نیز اظهار کرد: بسته‌های تشویقی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده و در همین رابطه، موانع پیش روی سرمایه‌گذاران برداشته و بستر‌های لازم برای فعالیت آن‌ها فراهم شده است، به طوری که در حوزه گلخانه قبلا حدود ۱۰ استعلام وجود داشت، اما الان به یک مورد رسیده و با توجه به تسهیل امور، در این زمینه شاهد افزایش سرمایه‌گذاری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در راستای کشت گیاهان دارویی و فعالیت واحد‌های تولیدی نیز اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

انتهای پیام /ک 

اماکنی که زیرساخت گردشگری دارند نیز امکانات دریافت می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر