کد خبر: ۷۰۰۹۲۷۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
فعال حوزه مسکن :

علوی گفت: تهاتر از جمله روش‌های خلاق تبادل کالا است که از طریق آن امکان مبادله انواع کالاها بدون نیاز به سیستم بانکی و وجوه نقدی را فراهم می کند.

استفاده از روش های خلاق برای تبادل کالا در قالب تهاتر ضروری استبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت علوی فعال حوزه راه و مسکن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برگزاری همایش اقتصاد شهری و تالار مذاکرات سرمایه گذاری، فرصت مناسبی برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری بخش خصوصی است گفت: استفاده از ظرفیت های موجود می تواند زمینه ساز توسعه در این حوزه شود.

وی به نشست نمایندگان بازار تهاتر در کنار سایر سرمایه گذاران هم اشاره کرد و افزود: در این نشست روش های جدید تامین مالی از طریق تهاتر و همچنین ارائه فرصتهای مهم سرمایه گذاری بر پايه تهاتر بررسی شد.

این فعال حوزه مسکن در ادامه تاکید کرد: مهمترین سرفصل‌های ارائه شده ازسوی کارشناسان تهاتر در این نشست ارائه مطالعات تخصصی در حوزه چشم انداز ۱۴۰۴ استان کرمانشاه، تدوین استراتژی‌ها و مطالعات برندینگ شهری، شناسایی فرصت‌ها و همچنین تهیه بسته‌های مربوط به مدل‌های نوین مالی سرمایه گذاری از طریق تهاتر است.

وی افزود: استانداران هم با اعلام آمادگی به منظور بررسی دقیق‌تر فرآیند تهاتر بر همکاری مستمر با بازار تهاتر ایرانیان تاکید کردند. 

علوی درادامه به بیان توضیحاتی درباره روش تهاتر پرداخت و گفت: فرآیند تهاتر از جمله روش‌های خلاق تبادل کالا است که از طریق آن امکان مبادله انواع کالا‌ها و خدمات مهندسی و .. بدون نیاز به سیستم بانکی و وجوه نقدی وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به مشکلات ناشی از تحریم و با در نظر گرفتن اینکه سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از تولید ملی نامگذاری شده است، بهره گیری از این روش در سطح ملی می‌تواند به توسعه و حمایت از تولید ملی و تامین مالی پروژه‌ها کمک کند.

وی گفت: هم اکنون شرکت ما اقدامات خوبی برای توسعه تهاتر درسطح بین اللملی انجام داده که با استقبال خوبی ازسوی بسیاری از کشور‌ها مواجه شده است و امیدواریم با گسترش این مکانیزم ابتکاری، شرایط لازم را برای توسعه بین المللی مراودات تجاری با کشور‌های مختلف ازطریق تهاتر فراهم کنیم.

فعال حوزه مسکن و راه توضیح داد: چهار شرکت از عراق، یک شرکت از عمان، ۵۵ شرکت از ایران، ده شرکت از استان کرمانشاه در همایش اقتصاد شهری حضور داشتند و ۱۰۰ فرصت سرمایه گذاری توسط سازمان سرمایه گذاری و مشارکت‌های مردمی که از قبل مطالعه و تهیه شده بودند ارائه شد و حدود ۴۴ تفاهم نامه در این بخش منعقد شد.

انتهای پیام/

روش های جدید تامین مالی از طریق تهاتر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر