کد خبر: ۷۰۰۹۳۵۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۷
امام خبر داد؛

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از بهربرداری ۲ ایستگاه در خط ۷ مترو تا پایان مردادماه خبر داد.

راه اندازی ۲ ایستگاه محمدیه و بسیج از خط ۷ مترو تا پایان مرداد ماهبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی امام مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) اظهار کرد:بخش شرقی خط ۷ مترو تا پایان مرداد ماه در حدفاصل ایستگاه بسیج و مهدیه با ۲ ایستگاه بسیج و محمدیه به بهربرداری می‌رسد.

وی گفت: ایستگاه محمدیه یک ایستگاه تقاطعی با خط یک مترو است.

وی گفت: ایستگاه بعدی مورد نظر در مدار بهره‌برداری، ایستگاه مهدیه است که در تقاطع خط ۳ قرار دارد و تبادل سفر بین خط ۷ و ۳ انجام می‌شود.

در ادامه این بازدید شعاعی مدیر تجهیزات خط ۷ مترو تهران درباره مشخصات تهویه ایستگاه بسیج اظهار کرد: در طرح نهایی که برای خط ۷ در نظر گرفته شده مشابه سایر خطوط مترو تهران در داخل هر ایستگاه ۳ اتاق تهویه در نظر گرفته شده است.

شعاعی گفت: این طرح بر اساس سر فاصله ۲ دقیقه است و در خط ۷ برای اولین بار در طراحی اتاق‌های تهویه یک سری بهینه سازی‌هایی نسبت به سامانه‌های تهویه سایر خطوط مترو تهران انجام شده است.

مدیر تجهیزات خط ۷ مترو تهران گفت: در سامانه تهویه خط ۷ مترو تهران برای اولین بار به جای ایر واشر‌های سنتی از ایر واشر‌های مه پاش استفاده شده است که آب را با فشار بالاتری اسپری می‌کنند و تا ۷۰ درصد می‌توانند هزینه‌های مصرفی آب، برق و تعمیر و نگهداری را کاهش دهد.

او گفت: برای کل خط ۲۷ ناحیه کنترلی تهویه در نظر گرفته شده و فن‌ها متناسب با نواحی نصب شده‌اند و مقداری از آن‌ها کاملا راه‌اندازی شده است.

علی امام در ادامه افزود: ایستگاه بسیج از جمله ایستگاه‌هایی است که در خرداد ماه ۹۶ یک بار افتتاح شده بود و در حال حاضر که دوباره افتتاح می‌شود، به علت تکمیل ایستگاه است.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: ۲ مورد از مهم‌ترین سامانه‌هایی که باید راه‌اندازی می‌شد، سامانه تهویه و سیگنالینگ است که این ۲ سامانه را نداشت.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر