کد خبر: ۷۰۱۰۱۵۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
کد خبر : ۷۰۱۰۱۵۷
گروه : سیاسی » دولت
معاون اول رئیس جمهور در دیدار نمایندگان استان یزد:

جهانگیری گفت: جهت‌گیری توسعه استان یزد با توجه به محدودیت منابع آب باید به سمت صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری هدایت شود.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان یزد با معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های استان یزد در بخش علم و فناوری و برخورداری این استان از نیروی انسانی تحصیلکرده و دانشگاهی، گفت: جهت‌گیری توسعه استان یزد با توجه به محدودیت منابع آب باید به سمت صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری هدایت شود.

معاون اول رئیس جمهور افزود: استان‌هایی نظیر استان یزد که دانشگاه‌های مهم کشور را در خود جای داده اند، باید از توسعه صنایعی که به منابع آب نیاز دارد فاصله گرفته و مسیر توسعه را از طریق توسعه فناوری‌های نوین دنبال کنند چرا که این‌گونه فعالیت‌ها با سرمایه اندک، اشتغال و درآمدزایی فراوانی به همراه دارد.

 جهانگیری از گردشگری به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های توسعه استان یزد نام برد و تصریح کرد: گردشگری یکی از بخش‌های مهم در ایجاد اشتغال و درآمدزایی در همه کشور‌ها محسوب می‌شود و ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو توجهات بین المللی را به این شهر جلب کرده و استفاده مطلوب از این ظرفیت به همراه تبلیغات مناسب، می‌تواند گردشگری استان را به میزان قابل توجهی توسعه دهد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش‌ها و دغدغه‌های مطرح شده از سوی استاندار یزد و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک فرصتی برای سفر به این استان فراهم شود تا از نزدیک در جریان مشکلات قرار گرفته و تصمیمات لازم برای رفع دغدغه‌های مردم استان یزد اتخاذ شود.

 جهانگیری مردم استان یزد را مردمی مومن و متدین توصیف کرد و افزود: مردم این استان همواره پای انقلاب و نظام ایستاده اند و هرگاه مشکل و خطری کشور را تهدید کرده، در صحنه حضور یافته و از انقلاب و نظام دفاع کرده اند.

وی افزود: استان یزد از هر نظر برای کشور اهمیت فراوانی دارد و باید برای حل مشکلاتی نظیر کمبود منابع آب در این استان چاره‌ای بیاندیشیم تا دغدغه مردم صبور و متدین این استان برطرف شود.

در این جلسه که معاون رئیس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار یزد گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و به تشریح مسائل و مشکلات استان پرداخت.

نمایندگان مردم استان یزد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تنگنا‌های اصلی استان را مطرح و هر کدام گزارشی از مشکلات حوزه‌های انتخابیه خود ارائه کردند.


بیشتر بخوانید:استفاده از نظرات نخبگان ضروری است


انتهای پیام/

در آینده‌ای نزدیک برای حل مشکلات مردم استان به یزد سفر می‌کنیم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر