کد خبر: ۷۰۱۰۱۹۱
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
مدیرعامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران؛

ملکی گفت: پایگاه داده‌ای با اطلاعات بیش از ۳.۶ میلیون قلم کالایی در مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران شکل‌گرفته است.

ثبت 3.6 میلیون قلم کالا در مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدماتبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از  شاتا، ملکی مدیرعامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران با اشاره به اینکه، بانک اطلاعاتی این مرکز مطابق با ابلاغیه ریاست محترم جمهوری، به‌عنوان یکی از ۱۲ بانک اطلاعاتی مرجع کشور و تنها بانک مرجع کشور در حوزه‌ی کالا و خدمات شناسایی‌شده است گفت: این مرکز با تکیه‌بر پتانسیل‌ها و توانمندی‌های خود تاکنون توانسته نقش و جایگاه مهمی درزمینه‌ی ایجاد زبان مشترک بین اجزای مختلف زنجیره تأمین و کسب‌وکار ایفا نماید.

ملکی افزود: مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران توانسته پروژه‌های مهمی درزمینه مدیریت و شناسایی اطلاعات کالا‌ها و خدمات را به پایان برساند. هر یک از این پروژه‌ها بر اساس ضرورت و تقاضای بخشی از صنعت، تدوین، طرح‌ریزی و توسعه‌یافته‌اند.

به گفته وی از دیگر ظرفیت‌های مرکز در حوزه‌ای کدینگ و بهبود شیوه‌های کسب‌وکار، می‌توان به "ارائه بسته‌های کدینگ شرکتی برای تسهیل انبارداری و مدیریت بهتر اموال شرکت ها"، "طراحی و اجرای سیستم‌های ردیابی کالا در زنجیره تأمین"، "طراحی و اجرای سیستم‌های مدیریت اموال در حوزه بهداشت و درمان مبتنی بر استاندارد‌های GS۱"، "پیاده سازی استاندارد‌های GS۱ در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک " و سایر حوزه‌ها اشاره کرد.


بیشتر بخوانید: نمایشگاه رونق تولید یک نمایشگاه تقاضا محور است 


مدیرعامل مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران یادآور شد: این مرکز آمادگی معرفی راهکار‌ها و استاندارد‌های ذکر شده در حوزه کدینگ و طبقه‌بندی کالا، مدیریت زنجیره تأمین و لجستیک به کلیه سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در سطح کشور را دارد.

ملکی تصریح کرد: هدف و مأموریت اصلی این مرکز توسعه سیستم کد‌گذاری و استفاده از فناوری رمزینه (بارکد) جهت نوین‌سازی و مکانیزه کردن استفاده از استاندارد‌های بین‌المللی سازمان EAN اروپا که از ابتدای سال ۲۰۰۵ این سازمان به نام سازمان جهانی GS۱ تغییر نام داد، بوده است.

گفتنی است اعتبار این مرکز وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی که در سال ۷۴ تأسیس شد، در سطح بین‌المللی با دریافت نمایندگی انحصاری سازمان GS۱ جهانی با تخصیص پیش شماره ۶۲۶ به ایران برای شناسه دار کردن کالا‌ها افزایش یافت و مرکز صاحب کرسی رأی در مجامع بین‌المللی شد و در حال حاضر، ارتباط حرفه‌ای با دفتر مرکزی GS۱ مستقر در بروکسل بلژیک و همچنین ارتباط با سایر سازمان‌های عضو در بیش از ۱۱۵ کشور جهان وجود دارد و مرکز GS۱ ایران نامی شناخته‌شده در جهان محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام/

ارائه بسته‌های کدینگ شرکتی برای تسهیل انبارداری و مدیریت بهتر اموال شرکت ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر