کد خبر: ۷۰۱۰۲۵۵
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
حیدرزاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس سنجش آموزش پزشکی از تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری پزشکی ۹۸ خبر داد.

آبتین حیدرزاده، رئیس سنجش آموزش پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه مهلت انتخاب رشته دکتری پزشکی تمدید شد، گفت: مهلت مجدد انتخاب رشته – محل و ارسال سوابق آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) از روز سه شنبه اول مرداد تا ساعت ۱۴ روز چهارشنبه دوم مرداد تمدید شده است.

به گفته حیدرزاده از ۲۳۸۴ نفر داوطلبان آزمون دکتری ۹۸ که برای انتخاب رشته مجاز شده بودند، ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در مهلت اولیه انتخاب رشته کردند.

افزایش ظرفیت رشته های اپیدمیولوژی و روانشناسی بالینی

وی اظهار کرد: با تصمیم دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی ظرفیت رشته های اپیدمیولوژی و روانشناسی بالینی تغییر کرده و به همین دلیل داوطلبانی که در رشته های اپیدمیولوژی و روانشناسی بالینی انتخاب رشته  کرده اند، می توانند فرم انتخاب رشته- محل خود را در سایت سنجش پزشکی ویرایش کنند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی گفت: در رشته اپیدمیولوژی ۸ ظرفیت جدید اعلام کرده ایم که دانشگاه علوم پزشکی تهران ۲ نفر (عادی)، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۲ نفر (عادی) و ۲ نفر (شهریه پرداز)، دانشگاه علوم پزشکی یزد ۲ نفر (عادی)، در رشته روانشناسی بالینی ۴ نفر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ۲ نفر (عادی) و ۲ نفر (شهریه پرداز) پذیرش می شوند.


بیشتر بخوانید: کلید آزمون دکتری پزشکی ۹۸ منتشر شد


زمان اعلام نتیجه دکتری پزشکی ۹۸  

حیدرزاده با اشاره به ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری پزشکی ۹۸ گفت: یک هزار و ۷۸۰ نفر در ۷۸ رشته علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دوره های تخصصی و ظرفیت دکتری پژوهشی پذیرفته خواهند شد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی به زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری پزشکی ۹۸  اشاره کرد و گفت: نتایج نهایی آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در هفته آخر شهریور منتشر می‌شود.

گفتنی است، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ خرداد ۹۸ بیش از ۶ هزار داوطلب آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲ رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی با هم به رقابت پرداختند.

مرحله دوم آزمون (مصاحبه) از تاریخ ۱۹ مرداد تا ۷ شهریور ۹۸ در دانشگاه های علوم پزشکی ۱۰ منطقه آمایشی و ۳۸ مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی برگزار  خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر