کد خبر: ۷۰۱۰۳۴۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
کد خبر : ۷۰۱۰۳۴۴
گروه : قم » قم
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم عنوان کرد؛

مالکی نژاد گفت: ابعاد دینی مذهبی استان در روز قم معرفی می‌شود که دراین‌بین معرفی حوزه‌های علمیه از جایگاه خاصی برخوردار است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛حسن مالکی نژاد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر قم روز دوشنبه در هشتادمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: قم جهان شهری بوده که تمام دنیا به آن نظر داشته و دشمنان نیز برای تخریب چهره آن برنامه‌ریزی کرده اند.

مالکی نژاد اضافه کرد: معرفی جایگاه شهر مقدس قم در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی از محور‌هایی است که باید به‌صورت جدی در روز قم به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: بسیاری از اتفاق‌های مهم عصر معاصر از شهر قم کلید خورده و از همین رو نیز دشمنان برای از بین بردن جایگاه شهر قم حساسیت ویژه‌ای دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قم گفت: کنگره شهدای هشت سال دفاع مقدس قم سال آینده برگزار و در آن به مجاهدت‌های رزمندگان پرداخته می‌شود.

وی بیان کرد: قم ازنظر علمی و به‌ویژه دانشگاهی ظرفیت‌های قابل‌توجهی داشته که به دلیل ظرفیت‌های دینی و مذهبی موجود در این شهر نسبت به آن کم توجهی شده است.

مالکی نژاد همچنین تصریح کرد: وجود انبوهی از مؤسسات فرهنگی در این شهر نیز از ظرفیت‌های بزرگ قم است، خروجی این مؤسسات برای مردم قم باید بیشتر از گذشته شود.

وی ابراز کرد: در برنامه‌های ویژه روز قم تلاش می‌شود شکل کار‌ها به نحوی برنامه‌ریزی شود که خدمات اجتماعی در آن پررنگ‌تر شده و مردم آثار وجود چنین روزی را درک کنند.

وی یاداورشد: روز قم امسال به دلیل تجربه اول به‌صورت استانی برگزار می‌شود، اما از سال‌های آینده برگزاری آن در سطوح بین‌المللی انجام خواهد شد.

مالکی نژاد همچنین تصریح کرد: از سال آینده برای برگزاری روز قم در بودجه شهرداری این شهر ردیفی اختصاص پیدا می‌کند.

با تصویب شورای فرهنگ عمومی قم، ۲۳ ربیع‌الاول سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه (س) به این شهر مقدس به نام «روز قم» نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام/ح

ابعاد دینی مذهبی استان در روز قم معرفی می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر