کد خبر: ۷۰۱۰۴۷۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

غریب پور گفت: تعداد و ارزش طرح‌های افتتاحی ایمیدرو در سال ۹۸ افزایش یافته است و تا پایان امسال ۴.۵ میلیارد دلار طرح وارد مدار تولید می‌شود.

افزایش ارزش طرح‌های افتتاحی ایمیدرو در سال ۹۸به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو امروز در نشست هم اندیشی افتتاح طرح‌های سال ۹۸ ، با اشاره به مجموعه اقدامات حوزه معدن و صنایع معدنی برای خنثی سازی اثر تحریم‌ها، اظهار کرد: بدنه ستادی ایمیدرو همراه با مدیران شرکت‌های سرمایه گذار و پیمانکاران، به صورت هماهنگ و یک مجموعه به هم پیوسته عمل می‌کنند تا مشکلات راه اندازی طرح‌ها برطرف و پروژه‌ها آماده راه اندازی شوند.

وی یادآور شد: طی جلسات مختلف و پس از پایش مجدد طرح‌های امسال، تعداد و ارزش طرح‌های سال ۹۸ افزایش یافت به طوری که تا پایان امسال ۴.۵ میلیارد دلار طرح وارد مدار تولید می‌شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه برنامه راه اندازی طرح ها، در سفر هفته گذشته رئیس جمهور به استان خراسان شمالی مورد تاکید قرار گرفته، ادامه داد: بیش از ۳۰ طرح افتتاح خواهند شد که حاصل آن ایجاد ۱۰ هزار شغل به طور مستقیم خواهد بود.

غریب پور تصریح کرد: رئیس جمهور پیگیر راه اندازی پروژه‌ها است و وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز مقرر کرده است تا این طرح‌ها به صورت ماهانه و تا انتهای سال افتتاح شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه راه اندازی هر طرح سبب ایجاد نشاط و امید در آن منطقه می‌شود، گفت: روز گذشته نیز خط تولید ورق ویژه خطوط انتقال نفت در فولاد اُکسین راه اندازی شد که می‌تواند بخشی از نیاز صنعت نفت به این نوع ورق را تامین کند.

وی یادآور شد: هفته گذشته فاز نخست کارخانه صنعت نفت با ظرفیت تولید ۴۰ هزار تن وارد مدار تولید شد و کارخانه آلومینیوم جنوب نیز در ماه‌های آتی به مدار تولید می‌پیوندد.


بیشتر بخوانید: حمایت دولت از بومی سازی تجهیزات صنعت و معدن


غریب پور با اشابه به اینکه اثر فعالیت هر کارخانه جدید به مناطق مجاور نیز تسری می‌یابد، تاکید کرد: این بخش همچون یک مجموعه به هم پیوسته عمل می‌کند که تاثیر متقابل بر یکدیگر دارند و امور اجتماعی را نیز در برمی گیرند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو توجه به مسئولیت اجتماعی را با اهمیت خواند و اظهار داشت: طی سال‌های اخیر شرکت‌ها علاوه بر فعالیت تولیدی، به امور انسانی و مسئولیت اجتماعی مناطق نیز توجه بیشتری داشته اند و این امر قابل تقدیر است و باید ادامه داشته باشد.

وی افزود: ایجاد راه‌های روستایی، احداث درمانگاه، مدرسه و مواردی از این نوع توسط شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی در قالب مسئولیت اجتماعی اجرایی شده و اقدامی ماندگار خواهد بود.

غریب پور همچنین از مدیران شرکت‌ها خواست تمامی مدیرانی که به نوعی در ایجاد یا اتمام طرح‌ها اثر داشته اند، در زمان افتتاح دعوت شوند و حتما از آن‌ها یادی شود یا در صورتی که از این دنیا رفته اند، خانواده آن‌ها مورد تقدیر قرار گیرند.

رییس هیئت عامل ایمیدرو در این نشست با برشمردن حدود ۳۲ طرح قابل افتتاح سال ۹۸ و ارزش طرح ها، از مدیران حاضر خواست مشکلات خود را بیان تا نسبت به رفع آن‌ها اقدام شود.

انتهای پیام/

ایجاد ۱۰ هزار شغل به طور مستقیم با افتتاح بیش از ۳۰ طرح

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر