کد خبر: ۷۰۱۰۵۲۵
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
امیر حاتمی در پاسخ به نماینده کرمانشاه:

ما توانستیم ۲۵ درصد به حقوق دریافتی رزمندگان اضافه کنیم البته قبول داریم که این اجرای قانون به خوبی عملیاتی نشده است.

حقوق رزمندگان ۲۵ درصد افزایش یافته است/ ما خادم همه رزمندگان هستیمبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر حاتمی وزیر دفاع در پاسخ به سوال سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه مبنی بر علت عدم ارائه خدمات حمایتی به ایثارگران اظهار کرد: بنده خود را خدمتگزار جامعه ایثارگران می‌دانم و در ۴ دهه گذشته توجه به حقوق و معیشت این قشر در اولویت شورا‌های نیروی لشکری و کشوری قرار داشته است.

وی افزود: این قشر ارزشمندترین سرمایه ما هستند و باید همه دلسوزان نظام صیانت از حق آنان را در دستور کار خود قرار دهند.

حاتمی تصریح کرد: با وجود همه خدمات شایسته جمهوری اسلامی ایران به ایثارگران هنوز جا دارد تا خدمات رسانی به این قشر افزایش یابد.

وزیر دفاع گفت: رسیدگی به ایثارگران و رزمندگان به قدری اهمیت دارد که سازمان بنیاد شهید منحصرا به آن اختصاص یافته است.

وی افزود: وزارت دفاع مسئولیت بزرگ پشتیبانی نیرو‌های مسلح را بر عهده دارد، بنابراین جامعه خدمات رسانی به ایثارگران مسئول اجرای این قانون بنیاد شهید است.

وی گفت: در ماده ۱۳ این قانون خدمات بهداشتی، بیمه درمانی، تامین اجتماعی به بنیاد شهید واگذار شده است.

حاتمی اظهار کرد: تسهیلات بانکی بر ایثارگران نیز بر عهده نظام بانکی کشور بوده و ربطی به وزارت دفاع ندارد، لذا آنچه به وزارت دفاع محول شده، کمک به رزمندگانی با حضور حداقل ۶ ماه در جبهه و جانبازان ۵ تا ۲۵ درصد است و بودجه نیز برای این کار دیده شده است.

وزیر دفاع ادامه داد: ما خادم همه رزمندگان هستیم و خود را در قبال آن‌ها مسئول می‌دانیم و توانستیم امسال ۲۵ درصد به حقوق دریافتی رزمندگان اضافه کنیم البته قبول داریم این اجرای قانون کامل نیست، همچنین بخشی بیمه حوادث و درمانی این قشر اجرایی شده و مابقی نیز در حال اجرایی شدن است.

وی تصریح کرد: حدود ۳۴ هزار نفر از رزمندگان و ایثارگران وام دریافت کرده‌اند همچنین بسیاری از این قشر را به سفر زیارتی مشهد فرستادیم.

حاتمی ادامه داد: ما با تمام وجود خدمتگزار رزمندگان هستیم و از نمایندگان و دولت تقاضا داریم که در فصل بررسی بودجه به آنها عنایت داشته باشند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر