کد خبر: ۷۰۱۱۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد خبر : ۷۰۱۱۶۳۵
ملکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد،

سخنگوی آتش نشانی شهر تهران از آتش سوزی یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه در سعادت آباد خبر داد.

آتش سوزی یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه در سعادت آبادسید جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در ساعت ۱۱:۵۰ ظهر امروز حادثه آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در سعادت آباد بلوار فرحزادی بالاتر از میدان کتاب به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اعلام شد که با توجه به حساسیت آتش سوزی در برج‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه، بلافاصله سه ایستگاه آتش نشانی به همراه یک گروه نجات، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

ملکی افزود: آتش نشانان در مدت ۴ دقیقه به محل رسیدند و مشاهده کردند در یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه که سه طبقه در زیرزمین و حدود ۴۰ واحد مسکونی داشت، در طبقه همکف حدوداً یک واحد ۸۰ متری وجود دارد که مقدار زیادی لوازم جشن تولد و مانند آن در آن نگهداری می‌شد، البته منزل مسکونی بود، اما مالک در محل زندگی این وسایل را هم نگهداری می‌کرد که این بخش دچار آتش سوزی شده و آتش کاملاً شعله ور شده بود.

او ادامه داد: دود زیادی به طبقات بالایی رسیده بود و اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که چندین نفر در طبقات بالایی در وضعیت ناایمن به وجود آمده محبوس و گرفتار هستند.

ملکی گفت: یک گروه با تجهیزات خاموش کننده به داخل واحد نفوذ کردند و مشغول خاموش کردن آتش شدند و همزمان گروه دیگر با دستگاه‌های تنفسی به طبقات دیگر رفته و عملیات نجات افراد گرفتار را آغاز کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران بیان کرد: در نهایت بیش از ۳۰ نفر از کسانی که در طبقات بالایی ساختمان حضور داشتند با کمک آتش نشانان به سلامت و بدون آسیب دیدگی خارج شدند و فقط مالک همان واحد که مردی حدوداً ۸۰ ساله بود، دچار دودگرفتگی شده بود که تحویل عوامل اورژانس شد، تا تحت درمان قرار گیرد.

ملکی گفت: آتش در این ساختمان به سرعت خاموش شد و از گستردگی و سرایت بیشتر آن جلوگیری به عمل آمد، در حال حاضر نیرو‌های ما در حال لکه گیری و ایمن سازی محل هستند.

وی ادامه داد: طی بررسی‌های انجام شده مشخص شد ساختمان سیستم اعلام و اطفای حریق ندارد و کسی صدای آژیر را نشنیده بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر