کد خبر: ۷۰۱۱۸۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
کد خبر : ۷۰۱۱۸۷۴

معاون هماهنگی توزیع توانیر از اجرا و مزایای طرح ملی چاوش گفت.

اجرای طرح ملی چاوش پیشرفتی در صنعت برقبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، غلامعلی رخشانی‌مهر معاون هماهنگی توزیع توانیر در دومین جلسه هم‌اندیشی کاهش پیک و گذر از تابستان ۹۸ شرکت‌های توزیع ناحیه شمال، شمال شرق و شرق کشور، با اشاره به اینکه موضوع مدیریت ولتاژ در شبکه توزیع از زوایای متعددی قابل‌تأمل است، گفت: مدیریت ولتاژ در شبکه توزیع از اهمیت خاص برخوردار است به همین منظور طرح ملی چاوش در مجموعه صنعت برق در حال اجراست این طرح مزایای همچون تأثیر مستقیم بر رضایتمندی مشترکین، میزان تلفات، پایداری شبکه و... دارد.

وی افزود: این طرح به امکانات و روش‌های مانیتورینگ ولتاژ شبکه توزیع، شناسایی مشکلات و معضلات ولتاژ در سطح شبکه و در نهایت پیشنهاد انجام اقدام اصلاحی و کنترل اثربخشی اقدام اصلاحی ترسیم می‌کند.

این مقام مسؤول به مثلث موفقیت طرح چاوش پرداخت و یادآور شد: این طرح دارای سه ضلع کارفرما، پیمانکاران و ناظران است.

رخشانی‌مهر به اقدامات اصلاحی کوتاه مدت در این حوزه اشاره و مطالعه شبکه، بازدید میدانی، استفاده از اطلاعات ترموگرافی، تعیین عوامل مشکلات ولتاژی ناشی از شبکه فشار ضعیف، اجرای طرح‌های کم هزینه و سریع الاجرا در حوزه بهره‌برداری با تعادل بار منطقی، رفع اتصالات سست، بازآرایی شبکه، اصلاح ارت، تغییر سطح مقطع، انجام مطالعات ژرف و اعمال تغییرات، شاخه زنی و تعدیل روشنایی معابر را از جمله اقدامات اصلاحی کوتاه مدت این طرح برشمرد.

وی از برنامه‌ریزی برای اصلاحات کلی این طرح خبر داد و گفت: بررسی و تهیه طرح نهایی در حوزه مهندسی، تطابق طرح‌های موجود با بودجه مصوب هر امور در حوزه برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی طرح‌ها بر اساس اثربخشی از جمله برنامه‌های توانیر در اجرای این طرح است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر به بیان اثربخشی طرح‌های اجرا شده اشاره و اظهار کرد: وارد نمودن اطلاعات ولتاژ دوره بعد مشترکین در نرم افزار بیلینگ و بررسی اطلاعات ولتاژ مشترکین قبل و بعد از اجرای طرح از جمله اقدامات اثربخشی این طرح است.

رخشانی‌مهر از اقدامات مدیریت مصرف و کنترل پیک مجموعه شرکت‌های توزیع برق کشور قدردانی کرد و گفت: مدیریت مصرف و کنترل بار تعطیل‌بردار نیست و باید با برنامه‌ریزی خاص و بدون دغدغه در این راستا حرکت و به جلو برویم.

منبع فارس

انتهای پیام/م

اجرای طرح چاوش در صنعت برق

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر