کد خبر: ۷۰۱۱۸۹۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰
در دیداری صورت گرفت؛

رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی از نحوه برگزاری اجلاس بین المجالس آسیایی در اصفهان و حضور هیات‌های پارلمانی کشور‌های عضو، اقدامات و قطعنامه‌های مصوب گزارشی به رئیس مجلس ارائه کرد.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی در دیدار با سیده فاطمه ذوالقدر رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی و سایر اعضای مجمع گزارش برگزاری این اجلاس را استماع کرد.

ضمن تشکر و قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل قبول میزبانی این کمیته و رضایی استاندار اصفهان به خاطر میزبانی و مهمان نوازی خوب، گزارشی از حضور هیات‌های پارلمانی کشور‌های عضو، اقدامات و قطعنامه‌های مصوب ارائه شد.

بر این اساس ذوالقدر بیان کرد: در نشست کمیته دائمی سیاسی و نشست کارگروه تشکیل پارلمان آسیایی مجمع مجالس آسیایی که با حضور ١٥ کشور عضو برگزار شد بررسی قطعنامه‌هایی با عنوان به سوی پارلمان آسیایی، قطعنامه حکمرانی خوب، قطعنامه حاکمیت قانون و توانمندسازی قضایی، قطعنامه ایجاد رفاه در آسیا از طریق همکاری، قطعنامه مجالس آسیایی و دولت باهم برای رفاه در آسیا،  قطعنامه شیوه‌های پارلمانی موثر به منظور افزایش صلح و امنیت و ارتقاء سطح همکاری‌های سیاسی و فرهنگی در دستور کار قرار داشت که در نهایت مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: هرچند قطعنامه حمایت بی دریغ از فلسطین به دلیل عدم حضور نماینده‌ای از این کشور با پیشنهاد هیات‌های پارلمانی مسکوت ماند و مقرر شد در نشست بعدی مورد بررسی قرار گیرد.

ذوالقدر خاطرنشان کرد:  میزبانی این اجلاس فرصتی فراهم آورد تا ایده‌های جمعی و انرژی کشور‌ها صرف معنی بخشیدن به نقش و مشارکت پارلمان‌ها در تسهیل امور سیاسی در آسیا باشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر