کد خبر: ۷۰۱۳۹۷۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱

نخست‌وزیر انگلیس در همان دقایق اولیه آغاز به کارش، پروتکل مخصوص سلطنتی این کشور را نقض و گفت‌وگو‌های محرمانه‌ با ملکه را افشا کرد.

بوریس جانسون نیامده پروتکل مخصوص دیدار با ملکه انگلیس را نقض کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، بوریس جانسون، نخست‌وزیر جدید انگلیس، با در میان گذاشتن مکالماتش با ملکه این کشور در دیدار محرمانه، پروتکل مخصوص دیدار با الیزابت دوم را شکست.

نخست‌وزیری بوریس جانسون روز گذشته (چهارشنبه) به طور رسمی پس از دیدار او با ملکه الیزابت دوم آغاز شد و با وجود آنکه جانسون اجازه نداشت مکالماتی را که میان او و ملکه رد و بدل شده است افشا کند او جزئیات جذابی از این گفت‌وگو‌ها را با کارمندان خود در دفتر نخست‌وزیری در میان گذاشت.

جانسون این جزئیات را در گشت کوتاهی که در دفتر نخست‌وزیری داشته افشا کرده و به کارمندان خود در خیابان داونینگ گفته است ملکه در این دیدار گفت «نمی‌دانم چرا همه خواهان این شغل هستند».

منتشر کردن جزئیات چنین دیدار‌هایی بر اساس پروتکل سلطنتی «نقض عمده» محسوب می‌شود. هرچند، جانسون نخستین مقام ارشد دهن لق انگلیس نیست که با این ساختار اجتماعی مشکل دارد. در سال ۲۰۱۴، نیز دیوید کامرون، نخست‌وزیر اسبق این کشور، پس از اینکه گفت‌وگوهایش با مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک، درباره همه‌پرسی اسکاتلند توسط دوربین‌ها ثبت شد مجبور به عذرخواهی شد. میکروفن دروبین‌ها صدای کامرون را هنگام بازگو کردن صحبت‌های ملکه که از او خواسته بود نتایج رای گیری را به اطلاعش برساند ضبط کرده بودند.

بوریس جانسون از حزب محافظه کار انگلیس روز گذشته با کسب ۹۲ هزار رای در مقابل ۴۶ هزار رای جرمی هانت، وزیر خارجه پیشین این کشور و رقیب جانسون در این انتخابات، به نخست‌وزیری رسید. او از طرفداران سرسخت برکسیت بوده و وعده داده است انگلیس را در تاریخ تعیین شده، ۳۱ اکتبر، با توافق و یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر