کد خبر: ۷۰۱۸۳۴۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان از ایجاد ۱۰ هکتار گلخانه دراین شهرستان خبر داد.

ایجاد هزار گلخانه در شهرستان همدان/بازگردانی ۱۶ واحد تولیدی راکد کشاورزی همدان به چرخه تویدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،حسین فضلی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان همدان، گفت: از ابتدای ایجاد کشت‌های گلخانه‌ای تاکنون ۳۵۰ هزار مترمربع گلخانه در همدان ایجاد شده است، و امسال نیز برنامه ایجاد ۱۰ هکتار گلخانه در شهرستان را داریم.

اوبیان کرد: توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان همدان پیش‌بینی‌شده بود که تاکنون در ۳۰۵ هکتار از اراضی اجرا شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان در مورد آبیاری بارانی در اراضی بیان کرد: ۲۶ هکتار از اراضی شهرستان مستعد آبیاری تحت‌فشار هستند که تاکنون در ۱۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی اجرا شده است.

فضلی با اشاره به اینکه افزایش تولید ۳ هزار و ۵۲۴ تن گوشت قرمز برای سال ۹۸ در نظر گرفته‌شده بود که تاکنون یک هزار و ۴۶۸ تن تولیدشده است، افزود: افزایش تولید شیر به میزان ۴۹ هزار و ۹۸۵ تن در نظر گرفته‌شده است که تاکنون ۲۱ هزار تن از این میزان محقق شده است.

فضلی با تأکید بر اینکه تولید ۴۳۰ تن محصولات کم آب‌بر و دانه‌های روغنی در شهرستان پیش‌بینی‌شده است، عنوان کرد: در مراحل اجرای قرارداد و کاشت این محصولات هستیم.

او با بیان اینکه از پارسال تاکنون ۱۶ واحد تولیدی راکد در همدان به چرخه تولید بازگشت افزود: در سال گذشته ۷ واحد و امسال نیز ۹ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید باز گشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان در مورد بازگشت واحد‌های تولیدی راکد به چرخه تولید، تأکید کردمدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با اشاره به اینکه توسعه کشت کلزا و اجرای الگوی کشت یکی از برنامه‌های اصلی دولت است، گفت: این موضوع جز برنامه‌های ابلاغی استان‌ها قرار گرفته، اما به دلیل جدید بودن این کشت کشاورزان در برابر کشت کلزا مقداری مقاومت می‌کنند.

فضلی با اشاره به اینکه در خصوص کشت کلزا کلاس‌های آموزشی، اطلاع‌رسانی، بازدید و ... انجام شده است، اظهار داشت: به این نتیجه رسیده‌ایم که کشت کلزا را به کشاورزان آبی کار ابلاغ کنیم تا ۱۰ درصد از کشت آبی خود را به کشت کلزا اختصاص دهند.

او با بیان اینکه برای کشاورزانی که برای کشت کلزا اقدام می‌کنند تمهیدات و خدماتی در نظر گرفته می‌شود، افزود: کشاورزانی که در مقابل کشت کلزا مقاومت می‌کنند نیز برخی خدمات ارائه شده به آن‌ها محدود می‌شود.

رئیس امور منابع آب شهرستان همدان نیز با اشاره به انسداد ۴۷۶ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان همدان اظهار داشت: با انسداد این چاه‌ها ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه‌جویی شده است.

محمد رضی افزود: در سال ۹۷ در شهرستان همدان ۷۵ کنتور هوشمند نصب شده و امسال نیز تاکنون ۵۲ دستگاه کنتور هوشمند نصب شده است.
انتهای پیام/ا

۱۰ هکتار گلخانه در همدان ایجاد می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر