کد خبر: ۷۰۱۸۹۴۲
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری فردی که با وعده فروش سوالات امتحانی کنکور در فضای مجازی از ۲۰ نفر کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران در گفت و گو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت: در پی انتشار متن‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فروش سوالات امتحانی کنکور، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه موفق به شناسایی کانال‌ها و محل فعالیت متهم در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شدند.

سردارمیرفیضی گفت: در ادامه بررسی‌های انجام شده  متهم که با وعده فروش سوالات امتحانی مبالغی در حدود ۳۰ تا ۵۰ میلیون ریال به صورت ارز دیجیتال (کدووچر) از مال باختگان دریافت می‌کرد شناسایی شد.

او افزود: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان‌های این استان بود در عملیاتی غافگیرانه دستگیر شد.

سردار فیضی گفت: متهم در بازجویی‌های انجام شده  تاکنون به ۲۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرد و گفته؛ پس از دریافت وجه مورد نظر سوالات امتحانی کنکور سال‌های گذشته را به صورت رمز شده یک روز قبل از برگزاری آزمون برای آنان ارسال می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: متهم که با فریب مال باختگان در مجموع ۱۶۰ میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده است، پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

او  با بیان اینکه امروزه بسیاری از کانال‌های تبلیغاتی که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است به شهروندان، کاربران و مخاطبان فضای مجازی توصیه کرد: صرفا به لحاظ درج آگهی‌های مختلف از سوی افراد در فضای مجازی به آن‌ها اعتماد نکرده و قبل از انجام هرگونه معامله و پرداخت وجهی از صلاحیت آنان مطمئن شوند.
انتهای پیام/س
 


کلاهبرداری با فروش سوالات تقلبی کنکور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر