کد خبر: ۷۰۲۰۳۳۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت مطرح کرد؛

پروان گفت: روزانه به‌طور میانگین حدود ۲۰ الی ۳۰ تن گوشت مرغ برای مصرف خانوار در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان به قیمت مصوب ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان توزیع می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛ امیرحسین پروان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به این‌که هیچ کمبودی در تأمین گوشت مرغ موردنیاز مردم قم وجود ندارد، بیان کرد: میزان مصرف روزانه گوشت مرغ در قم برای بخش‌های مختلف از جمله خانگی، قطعه‌بندی و رستوران‌ها بین ۴۰ تا ۵۰ تن است که علاوه بر توزیع روزانه حدود ۳۰ تن گوشت مرغ باقیمت مصوب برای مصرف خانوار استان، گوشت مرغ موردنیاز سایر بخش‌ها همچون رستوران‌ها و فست فودی‌ها نیز باقیمتی کمتر از نرخ روز این محصول در استان‌های هم‌جوار، تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم گوشت مرغ توزیع‌شده در قم به‌صورت روزانه از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتبر و شرکت تعاونی‌ها، باقیمت مصوب در اختیار خانوار‌های استان قرار گیرد تا نگرانی از تأمین این محصول در بخش خانگی وجود نداشته باشد.

وی بابیان این‌که موضوع افزایش قیمت مرغ مساله‌ای کشوری است و اختصاص به استان قم ندارد، افزود: گرم شدن هوا و افزایش تلفات در مرغداری‌ها یکی از دلایل تأثیرگذار در افزایش قیمت گوشت مرغ طی روز‌های اخیر است.

پروان گفت: اولویت دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت، نخست تأمین کالای موردنیاز مردم و سپس مناسب‌سازی قیمت آن است که بر اساس همین راهبرد، درزمینهٔ تأمین گوشت مرغ موردنیاز در قم با کمبودی روبه‌رو نیستیم و تلاش می‌کنیم میزان مصرف خانوار استان به این نیز محصول بر اساس قیمت مصوب تأمین شود.

وی بیان کرد: اقدامات لازم برای افزایش حجم تولید گوشت مرغ در سطح کشور و توزیع گسترده‌تر آن در میان مردم در حال انجام است و در استان قم نیز تلاش می‌شود تا حجم فعالیت مرغداری‌ها و کشتارگاه اصلی استان برای عرضه بیشتر گوشت مرغ، افزایش یابد.

انتهای پیام/الف

روزانه حدود ۳۰ تن مرغ با قیمت مصوب در قم توزیع می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر