کد خبر: ۷۰۲۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
کد خبر : ۷۰۲۰۳۸۹
فرماندار سلسله خبر داد؛

فرماندار سلسله گفت: دسترسی آسان جوانان به موادمخدر نشان می‌دهد که در حوزه پیشگیری موفق عمل نکرده ایم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  شریف خسروی در جلسه شورای فرعی هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان با اشاره به بازار مواد مخدر به عنوان بازاری سودآور برای تولیدکنندگان آن، اظهار داشت: در این بازار سودآور، تولیدکنندگان بهترین مشاور‌ها را به خدمت می‌گیرند که مواد جدیدی تولید کنند تا مصرف کنندگان را سریع‌تر وابسته کنند و هم شیوه‌های توزیعی بکار گیرند که توسط نیروی انتظامی دستگیر نشوند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی از کشور‌های برتر در حوزه مقابله است، عنوان کرد: کشورمان در این راه شهیدان بسیاری را تقدیم کرده با این حال دسترسی آسان جوانان به موادمخدر نشان می‌دهد که در حوزه پیشگیری موفق عمل نکرده و باید فعال‌تر باشیم.

خسروی با تاکید بر ورود جدی‌تر دستگاه‌های فرهنگی در حوزه پیشگیری، خاطرنشان کرد: باید تغییر دیدگاه داده و ریل گذاری کنیم که در بازه زمانی بلندمدت معضل اعتیاد را کنترل کرده و شیب آن را نزولی کنیم تا جامعه در مسیر سلامت قرار گیرد.

وی با اشاره به مقبولیت و اثرگذاری روحانیون در افکار عمومی، افزود: باید کارگروه‌های جهادی مقابله با اعتیاد به همت تبلیغات اسلامی تشکیل و ادارات نیز همکاری لازم را با آن‌ها داشته باشند.

فرماندار سلسله با قدردانی از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهرستان درخصوص اجرای برنامه‌های هفته مبارزه با موادمخدر، ادامه داد: باید همگی در ارتباط با ریشه کن کردن معضل اعتیاد دغدغه داشته باشیم و دیدگاه هایمان را در این زمینه وسیع کرده و در مسیر مطالبات عمومی حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه راه واکسینه کردن جامعه کار فرهنگی است، عنوان کرد: برای انجام کار‌های فرهنگی نیز باید راه‌های نو کشف کرد و راه‌های نو نیز با دستورالعمل و بخشنامه ایجاد نمی‌شوند بلکه با توجه به تفاوت‌های فرهنگی و ارائه برنامه‌های بومی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی حاصل می‌شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر لرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه اگر در حوزه پیشگیری موفق عمل کنیم کار دستگاه‌های مقابله نیز کمتر است، اظهار داشت: سرمایه اصلی هر مملکت چاه‌های نفت و یا معادن آن نیست بلکه جوانان آن جامعه هستند.

مجتبی بیرانوند افزود: اگر در حوزه مداخله و پیشگیری تغییر نگرش نداشته و تجدیدنظر نکنیم سرمایه اصلی جامعه با مشکل مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه باید تا قبل از هفته دولت مرکز نگهداری، درمان و صیانت استان به ظرفیت ۵۰۰ نفر به بهره برداری برسد، عنوان کرد: تحقق این امر نقش مهمی در رضایتمندی جامعه و خانواده‌های بیماران خواهد داشت.

بیرانوند با اشاره به اینکه دستگاه‌های مقابله استان و دبیرخانه ملزم به تهیه نقشه راه در حوزه مقابله شده اند، خاطرنشان کرد: این برنامه پس از تدوین و تایید نهایی برای ابلاغ به دستگاه‌های امنیتی و قضایی به فرمانداران شهرستان‌ها ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/د

دسترسی آسان جوانان به مواد مخدر خطری جدی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر