کد خبر: ۷۰۲۲۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
معاون مبارزه با جرائم سرقت‌های خاص پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

سرهنگ نجفی از دستگیری مرد جوانی خبر داد که بیش از یک هزار دستگاه گوشی تلفن همراه را از سارقان خریداری کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: ظهر بیشت و یکم آذرماه سال ۹۷ یکی از شهروندان تهرانی مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و از سرقت گوشی تلفن همراه گرانقیمتش در محدوده خیابان فاطمی خبر داد.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد، وارد ماجرا شده و به پس از تجمیع اطلاعات به دست آمده پرونده را در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دادند.

مالخر جوان با ۱۰۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه به دام افتاد + عکس

او افزود: شاکی پس از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی، به کارآگاهان گفت، در خیابان فاطمی در حال صحبت با موبایلش بوده که ناگهان ۲ موتورسوار گوشی وی را قاپیده و متواری شدند، اما وی قادر به شناسایی آنان است.

معاون مبارزه با جرایم خاص پلیس آگاهی پایتخت، ادامه داد: به دنبال اظهارات مرد جوان، دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در نهایتا کارآگاهان با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم و پایش‌های اطلاعات، دریافتند که در تاریخ دهم اردیبهشت ماه امسال تلفن همراه مسروقه در اختیار فردی به نام "ظاهر" قرار دارد که بلافاصله با هماهنگی از سوی مرجع قضایی، این فرد به اداره هجدهم احظار و در خصوص گوشی مسروقه از وی تحقیق شد.

سرهنگ نجفی تصریح کرد: این فرد در تحقیقات انجام شده اظهار داشت که گوشی تلفن همراه را از فردی به نام "سها" به مبلغ ۷۰۰ هزار تومان خریده و قرار شده پس از تحویل کارتن گوشی، ۳۰۰ تومان دیگر به وی پرداخت کند، اما او را دیگر ندیده است.

او افزود: با سرنخ‌های به دست آمده، کارآگاهان، دستگیری سها را در دستور کار قرار دادند و با اقدامات پلیسی مشخص شد وی دارای چهار فقره سابقه کیفری در زمینه کیف قاپی است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه این متهم در شهرستان بهارستان، با اخذ نیابت قضائی در تاریخ ششم تیرماه امسال، طی یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی ۵۹ دستگاه انواع گوشی تلفن همراه، تبلت، ۲۰ کارتن جعلی گوشی و ۱۵ دستگاه گوشی اوراق شده کشف شد.

مالخر جوان با ۱۰۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه به دام افتاد + عکس

کارآگاه نجفی تصریح کرد: با انتقال متهم و اموال مسروقه به اداره هجدهم، تحقیقات ادامه یافت و متهم ضمن اعتراف به جرم خود اظهار داشت که حدود یک سال است، به خرید و فروش گوشی تلفن همراه مسروقه می‌پردازد و در محدوده میدان آزادی به افراد رهگذر به قیمت نازلی می‌فروشد.

معاون مبارزه با جرائم خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: این متهم در طول یک سال گذشته تا کنون بیش از یک هزار دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه خرید و فروش کرده و با پول حاصله از این راه را صرف زندگی و تهیه مواد مخدر کرده است.

مالخر جوان با ۱۰۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه به دام افتاد + عکس

سرهنگ احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی با اشاره به این که متهم تا کنون چهار بار به جرم سرقت و مالخر به زندان افتاده است، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به جرم خود، با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی، برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری سارقان گوشی‌های مسروقه در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

او افزود: شهروندان عزیز در صورت نیاز استفاده از تلفن همراه در معابر عمومی حتماً از دستگاه‌های جانبی همچون هندزفری استفاده کنند تا از جلب توجه سارقان جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر