کد خبر: ۷۰۲۳۴۱۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم عنوان کرد؛

امام جمعه قم گفت:بالارفتن سن ازدواج از مشکلات امروز جامعه است،باید نسبت به ازدواج آسان و به موقع اهتمام شود.

مسئولان مسیر ازدواج جوانان را هموار کنند/قدردانی از خبرنگارانبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛آیت الله علیرضا اعرافی،امام جمعه قم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلای قدس برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) اظهار کرد: عمر ایشان در مقابله با جور و ستم سپری شد و راه پدر را استمرار بخشید و در عمر کوتاه آثار و برکات بسیاری به جای گذاشت.

او با اشاره به اینکه ایشان با علم و دانش خود همه را شگفت زده کردند، گفهمه با دلی پاک و آمادگی از این ماه استقبال کرده و به وظایف فردی و اجتماعی خود عمل کنیم.

خطیب جمعه قم با تبریک روز ازدواج و سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) گفت: باید خانواده و مسئولان مسیر درست ازدواج جوانان را فراهم کرده تا به موقع ازدواجی آسمانی و نورانی انجام شود.

اعرافی بالارفتن سن ازدواج، افزایش طلاق و کاهش نرخ رشد جمعیت را از مشکلات امروز جامعه دانست و افزود: باید همه نسبت به ازدواج آسان و به موقع اهتمام کرده و زمینه تحقق این مهم را برای جوانان فراهم کنند.

او با تبریک روز خبرنگار و تقدیر از خدمات اصحاب رسانه افزود: جریان رسانه در دنیا در دست امپراطوری‌های رسانه‌ای ظالم و ستم پیشه بوده و دستگاه‌های امپراطوری رسانه، شریان‌های اطلاع رسانی دنیا را زیر سلطه خود گرفته‌اند.

امام جمعه قم با بیان اینکه جریان امت اسلامی و مقاومت پایه گذاری جریان صحیح اطلاع رسانی را آغاز کرده‌اند، ادامه داد: صداقت و امانت، دانش و مهارت، بینش و تحلیل درست، نقد سازنده و حمایت سازنده باید از سوی جریان صحیح و سالم مورد توجه قرار گیرد تا این جریان در برابر جریانات استکباری ایستادگی کند.

آیت الله اعرافی به تحریم وزیر خارجه از سوی آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: دنیا این را فهمیده است که ایران اسلامی دو زبان دارد که مکمل هم هستند که زبان نخست برپایه منطق، گفت وگو و سخن حکیمانه است و به آن معتقد است. حرکت انقلاب اسلامی و ملت یاران منطقی و عقلانی و منطبق بر قواعد تعریف شده در دنیا و صحیح است.

امام جمعه قم گفت: در برابر زبان تحریم، تهدید، ستم، اشغال و جنایت، ملت بزرگ ایران و امت اسلام از زبان قدرت صحیح و سالم برخوردار است. همگان مشاهده کردند وقتی که کشتی ایران توقیف شد با قدرت تمام نیروهای مسلح ما کشتی متجاوز به حقوق بین‌الملل را متوقف کردند.

او ادامه داد: هر بار ایران اسلامی در 200 سال گذشته شکست خورده است یکی از اضلاع قدرت بیگانگان نیروی دریایی مهاجم بوده است و نخستین بار است که اینها در برابر نیروی دریایی مقتدر ایران به زانو در آمده و تسلیم شده‌اند.

آیت الله اعرافی گفت: سپاهیان سلحشور با تمام شجاعت در برابر نیروی دریایی انگلیس و آمریکا ایستاده کرده و کشتی را متوقف کرده و آنها عقب نشستند و این منطق بزرگ اسلامی و اقتدار ایران است که نمونه دیگر آن را در ماجرای پهپاد هم دنیا نظاره گر آن بود.

انتهای پیام/ش

خطبه های نماز جمعه قم در ۱۱ مرداد ۱۳۹۸

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر