کد خبر: ۷۰۲۳۵۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

تسلیم، مذاکره و مقاومت جز تسلیم و فریب چیزی را نصیب ما نخواهد کرد، اما با مقاومت فعال و بازدارنده سرفرازی دنیا و آخرت را خواهیم داشت و همین راه را در مبارزه با استکبار ادامه خواهیم داد.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ،  حجت الاسلام مختاری خطیب موقت جمعه بیرجند امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند گفت :تحریم وزیر امور خارجه ایران از جانب آمریکا، نشانه ضعف و زیاده خواهی آمریکا است.

وی افزود : آمریکا بداند با این کار، وزیر امور خارجه برای ما محترم‌تر می‌شود و بدانید از هر کسی که شما از او فاصله بگیرید، ما احساس نزدیکی بیشتری به او پیدا می‌کنیم.

خطیب موقت جمعه بیرجند گفت: مردم ایران و همه ما، انزجار خود را از این کار بچه گانه و احمقانه آمریکا اعلام می‌کنیم و از وزیر امور خارجه می‌خواهیم که با قدرت، عزت، حکمت و مصلحت و تحت تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، در جهت تامین آرمان‌های انقلاب و خون شهدا و منافع ملی تلاش کند و در برابر زیاده خواهی‌های مستکبران، هرگز کوتاه نیاید.

حجت الاسلام مختاری همچنین به فریبکاری آمریکا در برجام اشاره کرد و افزود: در برجام اگر چیزی دستگیر ما نشد، اما به دنیا و مردم ما نشان داد که آمریکای حیله گر و مکار را بیشتر بشناسند.

وی گفت: پس از برجام نه فقط نیرو‌های انقلابی، بلکه فریاد تمام جناح‌های سیاسی و ایرانیان، کوبنده‌تر از همیشه بلند است.

خطیب موقت جمعه بیرجند با یادآوری سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی و توقیف کشتی متخلف انگلیس در آب‌های سرزمینی ایران افزود: به دنیا اعلام می‌کنیم نیرو‌های مسلح ما، با هیچ کشور متجاوزی شوخی ندارند و آماده اند دست هر متجاوزی را قطع و پای هر متجاوزی را کوتاه کنند.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به توئیت گستاخانه ترامپ که گفته بود ایرانی‌ها هیچ جنگی را نبرده اند و هیچ مذاکره‌ای را نباخته اند افزود: در این ۴۰ سال در جنگ‌های متعددی، آمریکا و مزدورانش را شکست دادیم، اما آنان هیچ غلطی نتوانستند بکنند و الان هم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها و مزدورانشان گویا فراموش کرده اند که در صحنه نبرد سوریه، لبنان، غزه، عراق و به پا کردن جنگ‌های نیابتی، چه شکست سختی از ایران خوردند.

خطیب موقت جمعه بیرجند گفت: دعوای ما با جبهه استکبار در این ۴۰ سال، سابقه چند هزار ساله دارد که همان دعوای جبهه توحید با جبهه استکبار و حق علیه باطل است.

وی با تاکید بر اینکه باید قدر فرهنگ غنی و فاخر اسلامی را بدانیم افزود: با پیروی از ولایت فقیه و توکل به خدا و امید به آینده، راه انبیاء و اهل بیت در مبارزه با استکبار را ادامه می‌دهیم.

خطیب موقت جمعه بیرجند گفت:امروز پس از ۴۰ سال، دنیا شاهد استیصال و درماندگی مستکبران در برابر انقلاب اسلامی است و همه دنیا شاهد است که جبهه مقاومت گسترش پیدا کرده است و آمریکا و مزدورانش در منطقه، از ایران گرفته تا لبنان، سوریه، یمن و عراق مستاصل شده اند.

حجت الاسلام مختاری مقاومت فعال و بازدارنده را تنها راه مقابله با استکبار دانست و افزود:تسلیم، مذاکره و مقاومت منفعلانه جز تسلیم و فریب چیزی را نصیب ما نخواهد کرد، اما با مقاومت فعال و بازدارنده سرفرازی دنیا و آخرت را خواهیم داشت و همین راه را در مبارزه با استکبار ادامه خواهیم داد.

وی همچنین به مناسبت‌های پیش رو در هفته آینده اشاره کرد و گفت: شهادت امام جواد (ع) سند افتخار جبهه توحید و حقیقت است و شهادت شیخ فضل الله نوری به دست مستبدین غرب زده مدعی مشروطیت، سراسر درس و عبرت برای امروز ماست که امیدواریم جوانان و دانشگاهیان با مطالعه جریان مشروطیت، عبرت لازم را برای زندگی بگیرند.
خطیب موقت جمعه بیرجند با اشاره به شهادت زائران خانه خدا در سال ۱۳۶۶ به دست آل سعود و آل یهود افزود:حادثه منا در سال ۱۳۹۴ و شهادت ۵ هزار زائر بیگناه، ثابت کرد که این‌ها خادم الحرمین نیستند بلکه خائن الحرمینند و دردی از دنیای اسلام و ملت‌های مسلمان دوا نمی‌کنند.
حجت الاسلام مختاری همچنین شهادت دیپلمات‌ها و خبرنگار ایرانی در ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ در مزار شریف افغانستان به ویژه سردار شهید محمد ناصر ناصری و سالروز شهادت عباس بابایی را گرامی داشت.

انتهای پیام/ک

تحریم وزیر امور خارجه ایران، نشانه ضعف و درماندگی آمریکا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر