کد خبر: ۷۰۲۴۲۳۸
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
در سال تحصیلی جدید؛

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال تحصیلی پیش رو بیش از ۷۰۰ مرکز پیش دبستانی در شهرستان‌ها و مناطق استان فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  محمود قاسمی در حاشیه اولین دوره تخصصی آموزش مربیان کودک در بوشهر افزود: حدود ۲۲ هزار نوآموز پیش دبستانی در دوره غیر رسمی پیش از دبستان در سال تحصیلی ۹۸ آموزش خواهند دید.

وی با بیان اینکه گذراندن دوره پیش دبستانی برای نوآموزان بسیار مفید است، ادامه داد: دوره کودکی با توجه به سرعت زیاد رشد در این دوره بسیار مهم است و عمده‌ترین هدف آموزش در این دوره آماده کردن کودکان برای ورود به دبستان است. 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین بیان کرد: دوره سه روزه آموزش تخصصی مربیان پیش دبستانی به همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر برگزار شده و بیشتر مربیان از سراسر استان در آن تخصص‌های لازم را می‌گذرانند.

قاسمی گفت: شناخت ریشه مشکلات رفتاری و هیجانی کودکان، آشنایی با افکار و دنیای ذهنی کودکان، آشنایی با نیاز‌های روانی کودکان و آشنایی با نحوه مدیریت کلاس‌های پیش دبستانی از عنوان‌های این دوره سه روزه است.

رئیس اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر نیز آموزش دوره پیش دبستانی از اولویت معاونت آموزش ابتدایی استان است، گفت: رشد هوشی و ذهنی کودکان با توجه به نظر کارشناسان علوم تربیتی از همان دوره کودکی شروع می‌شود و نیاز است که به این دوره توجه ویژه‌ای شود.

یوسف رازقی پور، توانمندسازی مربیان در آموزش پیش دبستانی را بسیار مهم دانست و بیان کرد: دوره‌های آموزشی مربیان پیش دبستانی در راستای کیفیت بخشی به آموزش و پرورش دوره پیش دبستانی و با هدف مهارت افزایی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه دوره پیش دبستانی به عنوان یک دوره آموزش غیر رسمی یکی از برنامه‌های مهم در تعالی آموزش و پرورش نوین است عنوان کرد: آموزه‌های این دوره می‌تواند به اندیشه‌های کودکان یک کشور و به دنبال آن مردمان یک کشور سمت و سوی مناسب دهد و در راستای اعتلای ارزش‌های ایرانی اسلامی فرهنگ سازی کند.

رئیس اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر، با اشاره به اینکه کودکان مناطق محروم نیز از آموزش‌های دوره پیش دبستانی بهره مند می‌شوند، یادآور شد: آموزش و پرورش استان با توجه به مشکلات مردم در این مناطق، دوره‌های پیش دبستانی را به صورت پیوست به مدرسه برگزار می‌کند.

انتهای پیام/ک

۲۲ هزار نوآموز بوشهری به مراکز پیش دبستانی می‌روند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر