کد خبر: ۷۰۲۴۵۳۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد؛

آیت الله مقتدایی گفت:اگر با فرد بی حجاب برخورد می‌شود،به این معنا نیست که حجاب ندارد بلکه به خاطر این است که امر غیر شرعی رواج پیدا نکند، باید موازین اسلامی رعایت و جلوی عمل غیراسلامی گرفته شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت الله مرتضی مقتدایی قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار فرمانده انتظامی استان، گفت: از وضع ظاهری قم پیداست که بحمدالله اقداماتی که با تدبیر و قصد خالص صورت گرفته موجب کاهش انواع جرایم شده و این بسیار خوشحال کننده است، امیدوارم بتوانید همین تدبیر انجام شده را ادامه و پیش ببرید و روز به روز جرایم کاهش یافته تا به صفر برسد.

وی افزود: بدحجابی و رعایت نکردن عفاف و حجاب در سطح جامعه و برخورد نیروی انتظامی با این پدیده باعث شد که بحث حجاب "اجباری و اختیاری" در بین مردم مطرح شود به این معنا که نیروی انتظامی مردم را مجبور به داشتن حجاب می‌کند، حتی کسانی می‌گفتند در زمان حضرت امام (ره) اجباری نبود و این طور نبود که مردم را مجبور به رعایت حجاب کنند.

قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی با حجاب اجباری و اختیاری بحثی ندارد، این جا قم است، قم شهری است که مورد توجه عموم مردم در سطح کشور و خارج از کشور است، اگر در شهر قم یک امر خلاف شرع و اسلام رواج پیدا کند، مردم می‌گویند وضع قم که اینگونه باشد چه انتظار از شهر‌های دیگر است.

وی تصریح کرد: اگر با فرد بی حجاب برخورد می‌شود، به این معنا نیست که حجاب ندارد بلکه به خاطر این است که امر غیر شرعی رواج پیدا نکند، باید موازین اسلامی رعایت و جلوی عمل غیراسلامی گرفته شود.

آیت الله مقتدایی تصریح کرد: کاهش جرایم در قم بسیار خرسند کننده و خوشحال کننده است و این امر با تدبیر جواب داده است، انتظار است برخورد ماموران پلیس، اسلامی بوده و به گونه‌ای باشد که مردم به اسلام ترغیب شوند، وقتی پلیس با احترام، زبان خوش و با رعایت اخلاق اسلامی برخورد کند، متخلف نیز تشویق به اصلاح می‌شود و همین طور جلوی مفاسد گرفته می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم نیز در ابتدای این دیدار عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری، مراجع معظم تقلید، ائمه جمعه و مردم متدین، عفاف و حجاب است، البته در بحث عفاف و حجاب ۲۶ دستگاه نقش دارند که بخش اعظم آن فرهنگی است و بخش کوچکی هم اجرایی و مسئولیتش بر عهده ناجا است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی برای برخورد با بی حجابی و کشف حجاب در داخل خودرو‌ها طرح "ناظر یک "را طراحی و به مرحله اجرا گذاشته و در این طرح عیون محسوس و غیرمحسوسی را سازماندهی و به کارگیری کرده است.

سردار آقاخانی افزود: عده‌ای از روی عناد و یا ناآگاهی به کشف حجاب و ترویج فساد روی آورده و بعضی از دستگاه‌های مسئول هم اراده‌ای برای اصلاح وضعیت ندارند، لکن نیروی انتظامی محکم پای کار ایستاده است.

آقاخانی تاکید کرد: خودرو‌هایی که راننده و یا سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند پیامکی به مالک خودرو ارسال می‌شود که ظرف سه روز به مرکز پلیس مراجعه کند، برای بار اول تذکر داده شده و تعهد اخذ می‌شود، اگر برای باردوم تکرار شد، تذکر داده شده و خودرو توقیف می‌شود و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضائی معرفی می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح با فعالیت بیش از یک هزار و ۴۰۰ تن در سطح استان انجام می‌شود، اجرای طرح ناظر یک، در کاهش کشف حجاب و رفتار‌های هنجارشکنانه نتیجه قابل قبولی از خود بر جای گذاشته است.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: موارد اخلاقی، منکراتی و کشف حجاب، خط قرمز پلیس است و هرگز از اجرای قانون و برخورد با متخلفان کوتاه نخواهیم آمد.

آقاخانی تاکید کرد: تولید محتوای مجازی در ترویج عفاف و حجاب، نظارت بر صنوف و تاکید بر حجاب متصدیان واحد‌های صنفی، طرح ویژه ساماندهی مانکن ها، معرفی افراد هنجارشکن به دادگستری و آموزش ویژه اصناف در حوزه کسب و کار اسلامی در دستور کار پلیس قم است.

انتهای پیام/ح

بی حجابی خلاف شرع است و باید جلوی آن گرفته شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر