کد خبر: ۷۰۲۴۶۹۷
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۲

ملی پوش تیم ملی دوچرخه سواری گفت: برای رقابت‌های قهرمانی آسیا از نظر روحی تحت فشار بودم و حواشی زیادی وجود داشت.

فرانک پرتوآذر ملی پوش دوچرخه سواری کشورمان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره رقابت‌های قهرمانی آسیا بیان کرد: من اصلا از عنوان پنجمی خود در قهرمانی آسیا رضایت نداشتم، چرا که از لحاظ آمادگی جسمانی و تمریناتم در شرایط خوبی قرار داشتم که می‌توانستم نتیجه خوبی کسب کنم. چندین عامل با قرار گرفتن کنار هم باعث نتیجه ضعیف من در مسابقات قهرمانی آسیا شد. پیش از مسابقات تحت فشار مسائل روحی و روانی بودم که نگرانی‌های پیش از رقابت هایم را افزایش داد و نمی‌توانستم مانند سایر ورزشکاران فقط به کسب مدال فکر کنم. در خط استارت مسابقه من از لحاظ روحی بسیار خسته بودم.

پرتوآذر: از نطر روحی در قهرمانی آسیا تحت فشار بودم/ من نباید قربانی حواشی دوچرخه سواری شوم/ هدفم فراتر از حضور در المپیک است

او در ادامه بیان کرد: در بخش تیم تریل توانستیم بعد از دو تیم قدرتمند چین و ژاپن مدال برنز بگیریم که یک اتفاق خوبی برای دوچرخه سواری ایران محسوب می شد. در بخش انفرادی توقع داشتم بهترین نتیجه و مدال را  در قهرمانی آسیا کسب کنم اما بدترین نتیجه را کسب کردم. طبق آنالیز‌هایی که مربی ام انجام داد من باید در بدترین حالت مدال برنز کسب می‌کردم و او توقع چنین نتیجه‌ای را از من نداشت. مربی ام اعلام کرد حواشی باعث شده است که مدال طلای این رقابت را از دست بدهم. اگر بخواهم به دنبال مقصر بگردم دوباره به حاشیه می‌روم و انرژی مضاعفی از من گرفته می‌شود. می‌خواهم رویکردم را نسبت به تمام موضوعات عوض کنم و به شیوه‌ جدیدی رفتار کنم. در مسابقات مشکلاتی وجود داشت که  روی عملکردم  تاثیر مستقیم داشت و البته نمی‌خواهم وارد این موضوع شوم.  

ملی پوش دوچرخه سواری عنوان کرد: من تنها نفری هستم که توانستم با چینی‌ها رقابت داشته باشم  و هیچ کدام از ورزشکاران پس از گذشت ۵ دقیقه از رقابت‌ها نمی‌توانست با آن‌ها رقابت کند. رکابزنان چینی تیمی عمل می‌کنند و من تک نفره از ایران با آن‌ها رقابت می‌کردم. این اتفاق یک نقطه قوت است، چرا که متوجه می‌شوم نسبت به قبل پیشرفت داشته ام. رسیدن به مدال طلا برای من دور از دسترس نیست، اما لازمه‌ آن فضای با آرامش است.

لازمه کسب مدال، آرامش است

پرتوآذر افزود: اگر بخواهم موفق شوم نیاز به یک فضای پر از آرامش دارم و حواشی فقط انرژی من را هدر می‌دهد. من توانایی تغییر دادن اطرافم را ندارم، اما می‌توانم رویکردم را عوض کنم. من هدف بسیار بزرگی دارم و نمی‌توانم به خاطر وجود مشکلات به هدفم نرسم و قربانی حواشی شوم. امیدوام به زودی اتفاقات خیلی خوبی برایم اتفاق بیافتد. من به خاطر اینکه حریف تمرینی مناسبی در ایران نداشتم درکمپ اروپا حضور یافته و اردوهایم را آن جا پیگیری کردم.

پرتوآذر: از نطر روحی در قهرمانی آسیا تحت فشار بودم/ من نباید قربانی حواشی دوچرخه سواری شوم/ هدفم فراتر از حضور در المپیک است

او درباره داشتن برنامه برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: در رشته‌ کوهستان، ایران پس از کشور چین قرار دارد که این کشور با قدرت برای المپیک تلاش می‌کند. اگر چین با همین قدرت پیش برود سهمیه‌ مستقیم می‌گیرد و ایران در رنکینگ آسیا سهمیه‌ المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب می‌کند. در این موضوع نمی‌توانم دخالتی داشته باشم و فقط می‌توانم امیدوارم باشم. اگر چین رنکینگ خود را  ارتقا دهد شانس من برای حضور در المپیک بیشتر می‌شود.

او افزود: هدف من فراتر از المپیک است و می‌خواهم رنکینگ خودم را در جهان ارتقا دهم تا بتوانم در سطح بین المللی و جهانی نتایج بسیار خوبی کسب کنم. با کمک مالی هیئت استان تهران به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می‌شوم. بعضی از مسئولان پس از نتیجه نگرفتن در قهرمانی آسیا، من را ندیده گرفتند.

ملی پوش دوچرخه سواری گفت: ارتباط خوبی با ورزشکاران بزرگ دنیا پیدا می کنم که می‌توانند کمک‌های خوبی به من کنند. هدف من کسب مدال طلای بازی‌های آسیا ۲۰۲۲ است و برای آن برنامه ریزی می‌کنم.


بیشتر بخوانید:

مدال برنز مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا به ملی پوشان ایران رسید

شکری: به خودم قول کسب مدال طلای قهرمانی آسیا را داده ام

زنجانیان اولین مدال دانهیل ایران در آسیا را کسب کرد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر