کد خبر: ۷۰۲۴۸۰۱
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۶
کد خبر : ۷۰۲۴۸۰۱

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار گفت: امسال پیش بینی میی شود بیش از ۲ هزار تن پنبه در شهرستان بیله سوار برداشت شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، ربعلی جهانی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۲ هزار و ۱۰۰ تن پنبه از مزارع کشاورزی این شهرستان برداشت شود.

او از کشت محصول پنبه که سال‌ها پیش به دلایل اقتصادی در دشت مغان متوقف شده بود افزود: امسال در نخستین مرحله از کشت این محصول ۷۴۰ هکتار زمین کشاورزی زیر کشت این محصول رفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد:در سال‌های گذشته کشاورزان به دلیل هزینه‌های بالای تولید، مکانیزه نبودن کشت، نبود نیروی کارگری و افزایش هزینه‌های مربوط به کاشت، داشت و برداشت تولید این محصول را در منطقه مغان متوقف کرده بودند.

جهانی اضافه کرد: کشت پنبه با توجه به حمایت‌های دولت و سیاست‌های ویژه درباره خرید تضمینی آن، امسال جان گرفته و ارقام مای، لیدر، لودوز و ماکسا با میانگین متوسط عملکرد بیش از سه تن در هکتار در بیله‌سوار کاشته شده است.

او بیان کرد: مباحث مربوط به اشتغالزایی، تامین مواد اولیه صنایع نساجی و کارخانجات پنبه پاک‌کنی موجود در کشور و سایر صنایع وابسته و همچنین رعایت تناوب زراعی و در نهایت حفظ و پایداری تولید از جمله صرفه‌های اقتصادی مربوط به کشت پنبه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیله‌سوار توان اشتغالزایی پنبه در بخش کشاورزی را ۲.۵ برابر سویا، چهار برابر ذرت و کلزا و ۶ برابر گندم دانسته و گفت: این محصول به دلیل مبادلات وسیع تجاری به «طلای سفید» لقب گرفته و از اهمیت اقتصادی فراوانی برخوردار است.

انتهای پیام/ح

کشت پنبه در ۷۴۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی بیله سوار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر