کد خبر: ۷۰۲۵۳۶۳
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

یک عکاس ماجراجوی قزوینی با آتش افروزی، ۵۰۰ هکتار باغ سنتی در قزوین را به آتش کشید.

عکاسی که با آتش بازی جان طبیعت را گرفتبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،  باغستان یک هزار ساله سنتی قزوین چندی قبل به عنوان میراث ملی در کشور به ثبت رسید و اکنون در مسیر ثبت جهانی است، این در حالی است که بی انگیزگی باغداران در حفظ این باغ های سنتی به دلیل خسارت‌های پیاپی سالیان گذشته به محصول و بدنه باغستان موجب شده است تا تابستان امسال شاهد آتش سوزی‌های فراوانی در این باغستان سنتی باشیم.

این میراث ماندگار و ارزشمند قزوین اکنون اگرچه با پیگیری مسئولین به صورت جدی در حال رسیدگی و احیا است، اما مشکلاتی که از آن یاد شد باعث شده است تا بیش از ۵۰۰ هکتار از این باغستان امروز به صورت کامل در حال نابودی باشد.

قدیر موسی خوانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری قزوین، از حادثه‌ای عجیب در باغستان سنتی قزوین خبر داد و گفت: چندی قبل گویا عکاس یکی از خبرگزاری‌های معروف قزوین به نیت عکاسی از خسارات وارد شده به باغستان سوخته قزوین به بخشی از باغستان مراجعه میکند که با آتش خاموش شده به وسیله آتش نشانان مواجه می‌شود.

او افزود: این عکاس برای طبیعی‌تر جلوه دادن عکس‌ها اقدام به آتش افروزی در گوشه‌ای از این باغستان می‌کند که به دلیل ماهیت باغستان و سرعت باد در کمتر از چند دقیقه مساحت زیادی از باغستان در آتش می‌سوزد.

سلمان سیمیاری مدیر باغبانی سازمان باغستان‌های شهرداری قزوین نیز در این خصوص گفت: سازمان باغستان‌های سنتی شهرداری قزوین و همچنین باغدار از این ماجرا به راحتی نخواهند گذشت و با این آتش افروز برخورد خواهد شد.

او بیان کرد: در این آتش سوزی نزدیک به ۷ هکتار باغ سنتی قزوین به آتش کشیده شده است و خسارت زیادی بر این باغستان تحمیل شده است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/ت

عکاس آتش افروزی که ۵۰۰ باغ را به آتش کشید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر