کد خبر: ۷۰۲۶۰۲۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
حجت الاسلام ذوالنوری در دیدار معاون دبیرکل نجباء تاکید کرد؛

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر استفاده از ظرفیت‌های مجلس در کمک به نیرو‌های مقاومت تاکید کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت الاسلام والمسلمین ذوالنوری،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم قم در  مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه سیزدهم مرداد ماه در دیدار سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء با اشاره به حماسه‌آفرینی الحشد الشعبی در عراق اظهار کرد: مقاومت عراق در مقابله با داعش حماسه ماندگاری خلق کرد،این نیرو‌ها در قالب حشد الشعبی تنها با یک گروه تکفیری به‎نام داعش نجنگیدند، بلکه با همه نظام سلطه جنگیدند.

او با تأکید بر اینکه داعش مولود شیطانیِ مثلث شوم آمریکایی ـ انگلیسی ـ سعودی است، افزود: هرجا که داعش محاصره می‌شد، امریکایی‌ها مواضع نیرو‌های عراقی را هدف قرار می‌دادند.

حجت الاسلام ذوالنوری با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دشمن ایجاد تفرقه بین کشور‌ها و مذاهب مختلف است، ادامه داد: شیعیان در کشور‌های مختلف این افتخار را دارند که نه فریب امریکایی‌ها را خوردند و نه ابزار دست آن‌ها شدند. امریکایی‌ها از ذکاوت و وحدت شیعیان نگران هستند و البته هراس آن‌ها از وحدت شیعه و اهل‌سنت بیشتر است. پیام انقلاب اسلامی و تشیع، وحدت همه مسلمانان و نجات بشریت است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تاکنون هرچه برای امریکایی‌ها رخ داده، شکست بوده است. ترامپ اعتراف کرد که امریکا هفت تریلیون دلار در منطقه به‌خصوص در عراق هزینه کرد، اما او برای سفر به عراق باید شبانه و با هواپیمای چراغ خاموش وارد این کشور شود.

ایران به سطحی از بازدارندگی رسیده است

ذوالنوری اضافه کرد: اقدامات اخیر کشورمان که مایه قوت قلب نیرو‌های مقاومت شده، تنها بخشی از قدرت ایران است. پهپاد امریکایی نوک قله تکنولوژی دنیا بود و ایران با کف پدافند خود آن را هدف قرار داد. سامانه پدافندی سوم خرداد را نیروی هوافضای سپاه ساخت؛ نیرویی که واحد عملیاتی است، نه واحد تحقیقاتی. تولیدات وزارت دفاع و صنایع خودکفایی سپاه و ارتش پیشرفته‌تر از این‌هاست.

او پاسخ ایران به اقدامات دشمن را متناسب با آن اقدامات توصیف کرد و گفت: ترامپ بعد از اسقاط پهپاد امریکایی در جلسه‌ای ۱۰۰ دقیقه‌ای با مشاورانش به این جمع‌بندی رسیدند که به سه نقطه در ایران حمله کنند. سپس اعلام کردند که، چون احتمال می‌دادند ۱۵۰ نفر در ایران کشته شوند، در تصمیم خود تجدیدنظر کرده‌اند! ولی ترامپ نگفت که در صورت پاسخ ایران، ۱۵ هزار امریکایی کشته می‌شدند؛ بنابراین اگر امریکایی‌ها به اسقاط پهپاد خود پاسخ ندادند، از روی نجابت نبود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران به سطحی از بازدارندگی رسیده است که مقام معظم رهبری فرمودند دوران "بزن در رو" به پایان رسیده است. البته مهم‌تر از بازدارندگی نظامی، بازدارندگی نرم و معنوی است و انسجام و نفوذ معنوی شیعه و انقلاب در میان ملت‌های منطقه، قدرت نرم کشور است. دشمنان هم از قدرت نظامی و هم از قدرت نرم ایران می‌ترسند.

حجت‌الاسلام ذوالنوری بیان کرد: حذف مقاومت از منطقه غیرممکن است و همه باید تحت بیرق مرجعیت و رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم. مقام معظم رهبری احترام ویژه‌ای برای آیت‌الله سیستانی قائل هستند و تا کنون هیچ‌گونه خللی در این همفکری و انسجام به‌وجود نیامده است.

او در پایان این دیدار خطاب به مهندس «نصر الشِمّری» تصریح کرد: مراقب باشید! دشمن در صدد است گروه‌های شیعی را به جان هم بیندازد و همچنین اهل‌سنت را علیه شیعه تحریک کند. ایمان و بصیرت را در نیرو‌های مقاومت تقویت کنید. ما هم در ایران از تمام ظرفیت‌های مجلس شورای اسلامی برای کمک به نیرو‌های مقاومت استفاده می‌کنیم.

رهبر ایران جبروت آمریکا را درهم شکست

معاون دبیرکل نجبا هم در این دیدار متوفیقات جمهوری اسلامی ایران را مایه افتخار همه مسلمانان از جمله شیعیان عراق خواند و گفت: برای تبریک گفتن این پیروزی‌ها به ایران سفر کرده‌ام.

او  ادامه داد: فارغ از پیروزی‌های گذشته محور مقاومت، اسقاط پهپاد امریکایی و توقیف نفتکش انگلیسی نشان داد که قدرت محور مقاومت تنها در عرصه نظری نیست و این محور در میدان عمل هم قدرت دارد.

معاون دبیرکل نُجَباء افزود: غربی‌ها از هلال شیعی یا امپراتوری ایران سخن می‌گویند، ولی در واقع این امپراتوری محور مقاومت است که برای ظهور زمینه‌سازی می‌کند.

الشِمَّری ضمن اشاره به مقابله دائمی شیعیان عراق با استبداد داخلی و اشغالگران خارجی، اظهار داشت: مستکبران به بهانه إعطای آزادی وارد عراق شدند و شیعیان را تحریک کردند که علیه اهل‎سنت عملیات انتقام‌جویانه انجام دهند، اما رهبری حکیمانه مراجع شیعه مانع از این اقدام شد.

او عنوان کرد: شیعیان عراق خسارت زیادی به اشغالگران وارد کردند. فرماندهی نیرو‌های مسلح امریکا در منطقه اعلام کرد که ۸۰ درصد خسارت‌هایش در عراق از جانب گروه‌های شیعی مورد حمایت ایران بوده است.

سخنگوی مقاومت اسلامی نُجَباء، شکل‌گیری داعش را ناشی از توطئه امریکا برای ورود مجدد به عراق دانست و گفت: امریکایی‌ها چند سال پیش با امضای توافقنامه‌ای از عراق عقب‌نشینی کردند، ولی به بهانه مبارزه با داعش، دوباره نیروهایشان را برگرداندند.

الشِمَّری گفت: در حالی که امریکایی‌ها می‌گفتند ۲۰ سال طول می‌کشد تا عراقی‌ها داعش را شکست بدهند، مردم عراق با فتوای آیت‌الله سیستانی و حمایت ایران و حزب‌الله بر داعش غلبه کردند.

او افزود: طبق برآوردها، ۱۱ هزار نظامی امریکایی هم‌اکنون به بهانه مقابله با داعش در خاک عراق حضور دارند و البته دلیل اصلی آن‌ها مبارزه با گروه‌های هم‌پیمان جمهوری اسلامی و تحت نظر داشتن ایران است.

معاون دبیرکل نُجَباء با اشاره به پیگیری نمایندگان مجلس عراق برای اخراج امریکایی‌ها، از ریاست پارلمان عراق به‌خاطر مسکوت گذاشتن این طرح انتقاد کرد.

نصر الشِمَّری همچنین گفت: طرحی در دستور کار کنگره امریکا قرار دارد که بر اساس آن، هر عراقی طرفدار ایران (اعم از فرد یا گروه) تحریم می‌شود. در صورت تصویب این طرح، گروه‌های مقاومت عراقی روابط بغداد ـ واشنگتن را قطع و سفیر امریکا را اخراج می‌کنند.

معاون دبیرکل نُجَباء اضافه کرد: امریکایی‌ها تاکنون نتوانسته‌اند به‌صورت رسمی در مناطق شیعه‌نشین عراق پایگاه نظامی ایجاد کنند و ما آن‌ها را به این چالش دعوت کرده‌ایم که ـ اگر جرأت دارند ـ چنین کاری را انجام بدهند.

او در پایان دیدار خود با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، پیروی از مقام معظم رهبری و مرجعیت را افتخار مقاومت اسلامی نُجَباء خواند و تصریح کرد: چنین رهبری جبروت امریکا را درهم شکست.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر