کد خبر: ۷۰۲۶۱۱۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
استاندار فارس:

توسعه صنایع تبدیلی غذایی زمینه استفاده ازمزیت‌های نسبی استان را فراهم می‌کنداستاندار فارس با بیان اینکه توسعه صنایع تبدیلی غذایی زمینه استفاده از مزیت‌های نسبی استان را فراهم می‌کند، گفت: حمایت از مجموعه‌های تولیدی رسالت مدیریت ارشد استان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که پس از بازدید از مجموعه تولیدی پگاه فارس در مکان این کارخانه برگزار شد، با اشاره به اینکه سال جاری از سوی رهبر معظم‌انقلاب با عنوان رونق تولید نامگذاری شده است، گفت: از ابتدای سال ۹۸ تلاش کرده‌ایم شعار رونق تولید تنها در کلام و یا سربرگ ادارات متوقف نشود بلکه با عملیاتی شدن آن شاهد حرکتی رو به جلو در زمینه تولید، اشتغال و سرمایه گذاری در استان باشیم.

او با بیان اینکه مجموعه‌های اقتصادی برنامه‌های عملیاتی را تهیه کرده و به حوزه اقتصادی استانداری ارائه داده‌اند عنوان کرد: بر این مبنا تلاش‌شده در قالب یک چارچوب عملیاتی به این برنامه‌ها بپردازیم که سرکشی از کارخانه‌ها و کارگار‌ها و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی در همین راستا قابل تعریف است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه صنایع تبدیلی غذایی زمینه بهره گیری از ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی استان را فراهم می‌کند کشاورزی و دامداری و دامپروری را از جمله این مزیت‌ها به ویژه در حوزه مرکزی استان برشمردو اظهار کرد: تجربه طولانی و اقلیم مناسب دامپروری در این مناطق، این فعالیت اقتصادی را به ظرفیتی برای استان تبدیل کرده و از این رو وجود صنایعی که تولیدات دامی را فراوری و به‌بازار عرضه کند از ضروریات است.

او بیان کرد: وجود این صنایع تبدیلی و تحولاتی که در طول زمان ایجاد شده زمینه خرید محصولات اولیه از تولید کنندگان پایه یا همان دامداران و دام پروران را فراهم و ارزش افزوده خوبی را نصیب استان کرده است.

رحیمی وجود زنجیره تولید و ارتباط تولید کننده، کارخانه، توزیع کننده و مصرف کننده را امری مهم در ایجاد اشتغال برشمرد.

استاندار فارس عنوان کرد: یکی از رسالت‌هایی که امسال در نظر گرفته‌ایم این است که بنگاه‌های اقتصادی فعال را برای استمرار فعالیت حمایت کنیم، واحد‌های نیمه فعال را به سمت فعال شدن ببریم و واحد‌های تعطیل یا واحد‌هایی که توسط بانک‌ها تملک شده اند را به متقاضیان و ذی حقان برگردانیم.

او ادامه داد: مجموعه پگاه از مجموعه‌های فعال است که در چارچوب این استراتژی به عنوان مجموعه تولیدی فعال مورد حمایت قرار می‌گیرد.

رحیمی از متولیان مجموعه تولیدی پگاه فارس خواست به سمتی حرکت کنند که ضائقه مصرف کننده را بهتر از گذشته بشناسند.

او با بیان اینکه توجه به فضای رقابت در بازار فروش محصولات، لازمه حرکت پر شتاب مجموعه‌های تولیدی است، بر لزوم توجه به باز‌های منطقه‌ای و بین المللی تاکید کرد.

توجه برند سازی، ایجاد اعتماد در خریداران و افزایش بازار صادراتی از دیگر مواردی بود که استاندار فارس به عنوان توصیه به متولیان این مجوعه تولیدی مطرح کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به درخواست مجموعه پگاه برای توسعه فیزیکی و کالبدی کارخانه و همچنین تامین سرمایه درگردش از پیگیری این مطالبات توسط تیم اقتصادی استانداری خبر داد و تاکید کرد: در مورد تسهیلات در گردش با توجه به قانون بودجه از طریق تبصره ۱۸ این قانون پیگیری خواهد شد.

او تاکید کرد: سرمایه‌ای که در اختیار این مجموعه گذاشته می‌شود بابت افزایش خرید محصولات اولیه از دامدار و رساندن حجم خرید به حداقل ۴۵۰ تن است چرا که کاهش این میزان در مدت اخیر سبب ایجاد رکود در تولید شیر شده است.
انتهای پیام/م

بازدید استاندار فارس از کارخانه تولیدی پگاه فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر