کد خبر: ۷۰۲۶۱۸۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
کد خبر : ۷۰۲۶۱۸۹
گروه : گیلان » رشت

کاهش هزینه تولید با هم افزایی دانشگاه و صنعت رخ خواهد داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ در نشست هم اندیشی با رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت و برخی از مدیران بخش صنعت استان، گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی حاکم بر جامعه امروزی، اغلب بخش‌های تولیدی و صنعتی ما فاقد مراکز علمی هستند که تکمیل کننده آن‌ها باشند.
او با بیان اینکه کاهش هزینه تولید با هم افزایی دانشگاه و صنعت رخ خواهد داد، افزود: با ارائه همکاری با دانشکده فنی وحرفه‌ای می‌توان آموزش‌های لازم را برای پیدایش حرفه‌ها و مشاغل مورد نیاز در آینده برنامه ریزی نمود تا راندمان واحد‌های صنعتی با داشتن توان علمی هرروز بیشتر گردد.
دلق پوش خاطر نشان نمود: با توجه به عدم وجود مراکز علمی همراه با تئوری عملیاتی و کاربردی در گیلان، با ایجاد همکاری و همدلی و هم افزایی با مرکز فنی حرفه‌ای می‌توانیم اهداف بلند صنعت گیلان را هدایت کرده وبه یک برنامه ریزی شغلی برای آتیه برسیم.
متولی بخش صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: برای اینکه استان ما به پیشرفت و توسعه لازمه‌ای که شایسته است برسد به تولیدات صادرات محور و به روز کردن صنعت و به شناخت لازم دقیق نیازمندیم و برای دست یافتن به این نیازمندی در سطوح علمی و عملی مراکز فعالیت و تولید ارتباطی تنگاتنگ و مشترکی باید داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به بازدید از مراکز فنی و حرفه‌ای استان گیلان، تاکید کرد: دانشکده فنی و حرفه‌ای استان گیلان از ظرفیت‌های فنی و علمی مناسبی برخوردار است که دارای خلاقیت است و این زیرساخت بنیه علمی است که می‌تواند نیاز‌های تولیدی را تامین کند.

دکتر دلق پوش در ادامه خاطرنشان کرد: همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت و مراکز دانشگاهی فنی حرفه‌ای می‌تواند گام موثری در عدم وابستگی به خارج از ایران برای ما ایجاد کند و می‌تواند هم افزایی بسیار خوبی را در راستای هزینه‌های واحد‌های تولیدی و همچنین فضای کار و ایجاد نشاط و امیدواری برای دانشجویان و جوانان مشغول به تحصیل در این مراکز باشد.

این مسئول در ادامه اذعان داشت:هدف از تشکیل این جلسه و کارگروه ایجاد بستر مناسب برای همکاری مستمر برای بخش‌های صنعتی است و تولیدات استان از صنایع صنفی و کسب و کار‌های خرد شروع می‌شود و به کار‌های بزرگ و صنعتی مادر مانند صنایع تولید فولاد و ذوب آهن می‌رسد که برای پیشرفت هر چه بیشتر صنعت استان گیلان نیاز به ایجاد بستر مناسب است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در ادامه با توصیه به واحد‌های تولیدی افزود: با یک برنامه‌ریزی درست و کارشناسی مناسب میتوان راهبرد‌های علمی مناسب را که لازم الاجرا است را احیا نمود.

در ادامه رسول شمشادی ضمن تشکر از حسن نظر رئیس سازمان صمت، اظهار داشت: در راستای طرح برند سازی دانشکده فنی و حرفه‌ای برآن شده است که تا با اجرای این طرح در سطح ملی بتواند علاوه بر شناساندن و برند ساختن صنایع در سطح جامعه با توجه به ظرفیت کشوری و محیطی دانشگاه در استفاده دوسویه از طرف صنایع امکان تربیت نیروی ماهر مورد خواست صنایع و بازار کار را فراهم نماید.

رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران رشت همچنین تشریح کرد: با اجرای دوره کارآموزی دانشجویان و یا توانمند سازی اساتید در دل صنعت و تجهیز یا حتی اجرای قسمتی از آنچه که صنعت انجام می‌دهد در کارگاه و آزمایشگاه با نام همان صنعت علاوه بر تبلیغ محیطی و فیزیکی، به تولید محصول فناورانه با برند مشترک و یا تحقیق پژوهش و توسعه با همان نام برند بپردازد تا از نظر کمی و کیفی دانشجویان آموزش دیده در تامین نیاز شرکت‌های صنعتی و حتی فراتر از آن کارآفرین شدن آنان گام بردارد.

انتهای پیام/آ

دست یابی به اهداف بلند صنعت گیلان با تعامل و همدلی فنی و حرفه ای

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر