کد خبر: ۷۰۲۶۲۱۴
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
کد خبر : ۷۰۲۶۲۱۴

مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر گفت: طبق گزارش‌های دریافت شده در چهار ماه امسال در مینوشهر آهک پاشی انهار به‌صورت ۱۰۰ درصدی انجام‌شده است.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،عماد شرفی مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر در دومین جلسه شورای سلامت خرمشهر که امروز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: در سه ماه اول امسال آهک پاشی و لایروبی انهار در مناطق شهری ۶۵، در روستایی ۸۰ و در مینوشهر ۱۰۰ درصد بوده است که این رقم در تیرماه برای مینوشهر همچنان ۱۰۰ درصد باقی ماند که نشان از احتمال به موضوع دارد.

او خرمشهربه شناسنامه‌دار کردن آبفروشی های سیار به‌عنوان مصوبه جلسه پیشین شورای سلامت خرمشهر نیز اشاره کرد و افزود: کدگذاری مخازن سیار آب یکی از مصوباتی بود که با توجه خطر فروش آب ناسالم مصوب شد اما این مصوبه اجرایی نشد.

مدیر شبکه بهداشت گفت:داشتن کارت بهداشت، مجوز بهداشت، کلر گیری در حد استاندارد و داشتن کدشناسایی از الزامات مراکز عرضه آب شیرین به‌صورت ثابت و سیار است.

شرفی به موضوع وضعیت نامناسب بازار ماهی‌فروشان خرمشهر نیز پرداخت و ادامه داد: تعهدنامه‌ای برای واحدهای فعال در عرضه ماهی و آبزیان تنظیم که توسط شیلات به فعالان در بازار ماهی‌فروشان خرمشهر ابلاغ‌ شود که طی آن داشتن تمام مجوزهای بهداشتی در نظر گرفته‌شده است.

روباز بودن راه فاضلاب، عرضه ماهی در فضای باز و دمای بالا، تمیز کردن نامناسب آبزیان، نبود باکس‌های زباله از عمده مشکلات بازار ماهی‌فروشان خرمشهر مورد اشاره در این جلسه بود.

پرویز میرزایی رئیس مرکز بهداشت خرمشهر نیز با اشاره به عرضه ماهی در شب و تعطیلی بازار، بر لزوم مداخله شهرداری برای برخورد باعرضه ماهی در خیابان در این ساعات تأکید کرد.

اوگفت: طبق شرح وظایف تعیین شده شهرداری باید با ‌فروش ماهی  به صورت دستفروشی در فضای باز و در محلی تعیین نشده در پی دریافت نامه از مراجع نظارتی همچون شبکه بهداشت و دامپزشکی برخورد کند.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهرهمچنین خواستار مشارکت حداکثری اعضای شورای سلامت در پایش مسائل بهداشتی و آسیب‌شناسی شورای سلامت شهرستان برای نیل به اهداف و رفع مشکلات شد.

انتهای پیام/ د

انجام آهک پاشی کامل نهرها در مینوشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر