کد خبر: ۷۰۲۶۷۴۲
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸
کد خبر : ۷۰۲۶۷۴۲

طی مراسمی در بخشداری اروندکنار پروژه ها وطرح های مخابراتی شهری وروستایی شهرستان آبادان در زمینه های مختلف ازجمله تأسیس، توسعه و نصب با هزینه ای بالغ بر ٢٢٠ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،امروز  در آیینی با حضور نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، معاون فرماندار، بخشدار اروندکنار، مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات، مدیر مخابرات منطقه خوزستان، مدیران مخابرات آبادان و تدارکات و پشتیبانی مخابرات منطقه و دیگر مسئولین شهری و روستایی، پروژه های مخابراتی شهرستان آبادان با هزینه ای بابغ بر ۲۲٠ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رحیم فلاح زاده مهمترین اولویت مخابرات منطقه خوزستان در سالجاری را اجرا، توسعه فیبر نوری شهری و روستایی و توسعه شبکه دیتا و تلفن همراه در مناطق مورد نیاز اعلام کرد وگفت؛ سهم استان خوزستان ۱۵۰۰۰ متر فیبر نوری است که اجرای ۶۷۰۰ متر فیبر نوری برای ایجاد بستر سرویس تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت تانوما(فیبر نوری) شهری و روستایی در این راستاست.

بهره برداری از طرح ها و پروژه های مخابراتی

او همچنین از سازمانها و ارگانهای دولتی و موسسات خصوصی خواست تا برای بهره مندی از اینترنت پرسرعت وپهنای باند بالا بر بستر فیبرنوری، درخواست های خود را به مخابرات ارائه بدهند.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان با اعلام اینکه برای انجام طرح ها و پروژه های ارتباطالت سیار، توسعه شبکه فیبر نوری، دیتا و تلفن ثابت در شهرستان آبادان بیش از ٢٢٠  میلیارد ریال هزینه شده است گفت؛ راه اندازی وتوسعه شبکه ارتباطی سایت های همراه اول در روستاهای آبادان به منظور پوشش شبکه ارتباطی در این مناطق و استفاده روستاییان از شبکه واینترنت پرسرعت برای برخورداری از خدمات دولت الکترونیک و جبران شکاف دیجیتالی روستایی وشهری بوده است.

بهره برداری از طرح ها و پروژه های مخابراتی

فلاح زاده همچنین از ديگر اهدف راه اندازی سایت های همراه اول در مناطق مرزی را رفع شدن مشکل رومینگ بین الملل در این نقاط دانست و از مشترکان خواست که تنظیمات استفاده شبکه دستگاه تلفن خود را از حالت اتوماتیک   به حالت دستی تغيير بدهند و شبکه های داخلی را انتخاب نمایند تا مشمول هزینه طرح رومینگ بین الملل قرار نگیرند و هزینه اضافی پرداخت ننمایند.

در ادامه این مراسم مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان خوزستان گفت:توسعه ارتباطات در قالب طرح  uso از اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که می تواند کمک شایانی به رونق روستاها باشد.

جلیل مختار و شرفی، نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی، حل مشکلات ارتباطی را لازمه توسعه اقتصادی دانستند و خواستار توجه بیش از پیش توسعه ارتباطات در مناطق روستایی  شدند.

  همچنین کعبی دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس شواری اسلامی از تلاشهای بی وقفه و مستمر مدیر مخابرات منطقه خوزستان و مخابرات شهرستان به منظور اجرای این پروژه ها و طرح های مخابراتی تشکر نمود.

گفتنی است شهرستان آبادان بیش از ۹۲ هزار تلفن ثابت منصوبه شهری و روستایی دارد.

انتهای پیام/ د

پروژه ها وطرح های مخابراتی شهری وروستایی شهرستان آبادان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر