کد خبر: ۷۰۲۶۸۱۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان :

محمد دستورانی گفت: المپیاد ملی ورزشی دختران دانش‌آموز کشور با حضور ۷۰۰ ورزشکار از ‏‏ ۳۲ استان و در رشته‌های فوتسال و والیبال در شاهرود برگزار می‌شود‎.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ،  محمد دستورانی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان در نشست خبری به میزبانی آموزش‌وپرورش شاهرود ضمن بیان اینکه ۲۰مرداد نقشه ایران در این شهر جلوه‌گری خواهد کرد و شاهد بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی ورزشی در دیار معلمان دین و اخلاق است، گفت: بعد از چهل سال این رویداد به میزبانی شاهرود رقم خورده که اگر به نحو مطلوب برگزار شود باعث ارتقای توانمندی، افزایش ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان خواهد شد و این آمادگی برای پذیرش مسئولیت‌های بزرگ‌تر را مهیا می‌کند.

او ضمن بیان اینکه ۷۰۰ورزشکار و ۳۰۰ مربی، داور، ورزش یار و ورزش دوست این رویداد بزرگ را مدیریت می‌کنند، افزود : حضور دانش آموزان متوسطه اول و دوم در دو رشته والیبال و فوتسال تجربه خوبی برای شاهرود خواهد بود تا بستر لازم برای میزبانی رقابت‌های بیشتر فراهم شود.

دستورانی بابیان اینکه تقویت سواد حرکتی در دانش آموزان هدف اصلی برگزاری این مسابقات است، ابراز داشت: امروز صرفاً خواندن و نوشتن کفایت نمی‌کند و کسی که دارای بدن سالم است عقل سالم خواهد داشت لذا کلیدواژه سلامت مهم‌ترین هدفی که در این مسابقات دنبال می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه برای تقویت سواد حرکتی در بین دانش آموزان نیازمند رسیدن به عقل سالم و تکامل جسمی و روحی و فکری هستیم، تصریح کرد: ۳۲استان کشور در قالب تیم‌های مختلف در این رویداد حضور خواهند داشت که فرصت خوبی برای بازدید جاذبه‌های گردشگری فرهنگی و انقلابی شهرستان است که این مسابقات همه این موارد را درون خود جای‌داده است.

او بابیان اینکه هرکدام از دانش آموزان سفیری برای معرفی شاهرود هستند، افزود: این افراد می‌توانند جاذبه‌های فرهنگی تاریخی و ویژگی این شهر را به استان‌های خود منتقل کنند.

دستورانی بابیان اینکه این رویداد بالای یک میلیارد تومان آورده مالی برای شاهرود خواهد داشت، تصریح کرد: برای برگزاری این رویداد برخی از امکانات دانشگاه‌ها اجاره‌شده است که این امر می‌تواند ظرفیتی نیز برای معرفی دانشگاه‌های شاهرود باشد، زیرا تمامی این دانش آموزان در آستانه ورود به دانشگاه هستند.

انتهای پیام/ح

تقویت سواد حرکتی دانش آموزان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر