کد خبر: ۷۰۲۷۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۴
کد خبر : ۷۰۲۷۱۷۲
نویسنده «بوی باران» در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عباس نعمتی با تأکید بر کپی نبودن سریال بوی باران، از مدعیان خواست ادامه روند قصه را فاش کنند.


عباس نعمتی نویسنده فیلمنامه سریال «بوی باران»، در گفت‌وگو با حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ژانر و جنس این سریال اظهار کرد: ۶۰ درصد سریال‌های دنیا معمایی هستند؛ اما ما در این حوزه ضعیف هستیم و عموم سریال‌های ما در ژانر اجتماعی ساخته می‌شوند. اگر ۱۰ الی ۲۰ سریال معمایی در ایران ساخته شود، مخاطب قواعد ژانری آن را بهتر کشف می‌کند و البته در تیم‌های تولید ورزیدگی بهتری را شاهد خواهیم بود. خود ما زمان نگارش فیلمنامه و با توجه به این خلأ، احساس می‌کردیم که در جذب مخاطب موفق باشیم. 

نویسنده

این نویسنده درباره چگونگی شکل‌گیری ایده این سریال و نگارش فیلمنامه آن گفت: من چند سال درگیر مطالعه و پژوهش در حوزه آسیب‌های اجتماعی و سرمایه اجتماعی بودم. خیلی دوست داشتم با این موضوعات یک سریال کار کنم. نگاه اجتماعی به موضوعات به جای غر زدن و ایجاد ناامیدی، می‌تواند بسیار در تحلیل موضوعات اثرگذار باشد. بیاییم پویایی جامعه را با نمایش مشارکت مردم در مواجهه با آسیب اجتماعی، نقش حاکمیت در ساماندهی این آسیب‌ها و نقش خانواده نشان دهیم.

نویسنده

نعمتی بیان کرد: یکی از آسیب‌هایی که در سریال به آن پرداختیم و وجوه مختلفش را نشان دادیم، بحث «خانواده‌ زندانیان» است. بخصوص آن‌هایی که سرپرستشان در زندان هستند. سرپرست این نوع خانواده‌ها چه به جرم عمد و چه در حادثه (مثل دیه) به زندان افتادند؛ الان چه کسی حواسش به بقیه اعضای این خانواده هاست. هم نان آورشان خانواده حذف شده و هم سرپرست خانواده.

وی افزود: در قصه «بوی باران» هم پسر خانواده، پیمان (با بازی سلوکی) در نبود پدر طعمه باند‌های موادمخدر شده و دختر خانواده، ترانه (با بازی نرگس محمدی) مسیر حمایت از خانواده را پیش گرفته. ما موظف هستیم جامعه را نسبت به کمک به این خانواده‌ها حساس کنیم و بگوییم باید به کمک این نوع خانواده‌ها بشتابیم. حتی در حد یک سر زدن. مثل رفتاری که زهرا خانم فیلم انجام می‌دهد. باید با ساخت این نوع آثار، به خانواده‌ها این پیام را بدهیم که تباهی و آسیب سرنوشت محتوم شما نیست. می‌توان با جنگندگی، تلاش خستگی ناپذیر و ایمان مسیر موفقیت را مثل ترانه طی کرد. از طرفی هم می‌توان مقابل این زلزله منفعل و ضعیف عمل کرد و مثل پیمان طعمه باند‌های تبهکار شد.

نویسنده

نویسنده سریال بوی باران اظهار کرد: موضوع اتباع بیگانه و روابط گرم و انسانی ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها، مواد مخدر در محیط کار و کارگری، مدرسه و خانواده و نحوه مواجهه صحیح با آن، بحث پولشویی و اقتصاد مواد مخدر موضوعات دیگری است که در سریال «بوی باران» به آن می‌پردازیم.

وی پیرامون قصه معمایی این سریال و نقش پلیس در آن بیان کرد: بوی باران سریال پلیسی نیست؛ معمایی است. البته این گونه نیست که پلیس در آن منفعل باشد. این پیچیدگی مواجهه با باند‌های تبهکار است که نوع رفتار پلیس ما را با دوراندیشی همراه کرده است. در قسمت‌های آینده پیچیدگی‌های این موضوع را خواهید دید. در بحث مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با کارتل‌ها و سرچشمه مهم است؛ مبارزه با افرادی مثل آرمان و شهاب برای پلیس ارزشی ندارد بلکه پلیس باید یک شبکه بزرگ را کشف کند.

نویسنده

این نویسنده عنوان کرد: هیجان فردی ما که درگیر قصه عاطفی داستان شده، دوست دارد به سرعت، لحظه‌ای و چکشی با مسئله برخورد شود. در صورتی که پلیس و بازپرس ما با توجه به اشراف بر ابعاد امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و بین المللی جرم واکنش نشان می‌دهد.

نعمتی تصریح کرد: در این داستان اگر جلوتر برویم، نحوه برخورد علمی و فنی پلیس و بازپرس قصه را خواهیم دید. ما می‌خواستیم مخاطب این سوال را بپرسد که پلیس کجاست و چرا کاری نمی‌کند، تا بعد بشود پیچیدگی این مبارزه را نشان داد.

نویسنده

وی با اشاره به اینکه بین پیگیری جرایم سازمان یافته و باند تبهکاری با یک جرم و جنایت فردی مثل قتل خانوادگی باید تفاوت قائل شد، گفت: نگاه ترانه در داستان نگاه برخورد با یک قتل خانوادگی است، اما نگاه پلیس داستان ما نگاه به یک باند تبهکار حرفه‌ای است. مخاطب تا اینجا با ترانه پیش آمده و این زاویه را دیده؛ از اینجا به بعد از زاویه پلیس و بازپرس ماجرای برخورد با باند تبهکار را می‌بیند. قاعده سریال معمایی ایجاد پرسش در ذهن مخاطب است. به نحوی که مدام در ذهن مخاطب سوال ایجاد شود که چرا، چرا، چرا. چرایی که از ابهام و لکنت در بیان داستان شکل نمی‌گیرد؛ بلکه از تعلیق و پیچیدگی روابط است. برای ادامه سریال «بوی باران» مخاطبان عجله نکنند. با کمی صبوری معما‌ها جواب داده خواهد شد و ماجرا‌ها کشف می‌شود.

وی اظهار کرد: مواجهه با باند‌های تبهکار پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. در دو قسمت آینده نقشه‌های پلیس مشخص می‌شود و در یک دیالوگ پلیس ما اینگونه اعلام می‌کند که باند‌های تبهکاری مثل کوه یخ هستند؛ فقط نوک کوه یخ بیرون آمده و بخش بزرگ آن زیر آب است و باید آن بخش کشف شود.

نویسنده

نعمتی در خصوص اینکه آیا داستان «بوی باران» آیا اقتباس از رمان یا سریال یا فیلمی است، گفت: دراماتوژی از آثار دیگر یک هنر است و هیچ عیبی ندارد؛ اما داستان «بوی باران» نه دراماتوژی، نه اقتباس، نه برداشت از هیچ سریال و فیلم خارجی، داخلی یا رمان نیست. خوشحال می‌شوم اگر کسی بتواند بگوید خط داستان این سریال شبیه کدام سریال یا فیلم خارجی و رمان است؟! بالاخره اگر کپی یا برداشت و اقتباسی از فیلم یا سریال یا رمان باشد، آن فیلم و رمان اسمی دارد. حتی اگر اسم کار مشابه به ذهنشان نمی‌آید (که طبیعی است نیاید چون وجود ندارد) پرسشم را ساده تر می کنم؛ اگر کسی چنین ادعایی کرده لطفا طبق آن الگوی خارجی یا داخلی بگوید ادامه داستان چه می‌شود؟! همین طور که تا الان داستان قابلیت حدس زدن نداشته، با اطمینان عرض می‌کنم از اینجا به بعد را هم نمی‌شود به راحتی حدس زد که کاراکتر‌ها چه مسیری را طی می‌کنند.

نویسنده

نعمتی در خصوص اینکه بعضی مخاطبان از کشته شدن سهیل شوکه شدند و توقع مرگ او را نداشتند، گفت: خوشحالم که مردم با کاراکتر سهیل که همه جوره خوب، عاشق خانواده، با اخلاص، مومن، وطن دوست و بدون هیچ بدجنسی است، رابطه عاطفی برقرار کردند. این نشان می‌دهد عکس تبلیغاتی که می‌شود، شخصیت‌های مثبت اگر خوب طراحی شوند برای مردم جذاب و دوست داشتنی هستند و اینجور نیست که همیشه مردم شخصیت‌های منفی را بیشتر دوست داشته باشند.

وی افزود: در زمان نگارش فیلمنامه خیلی تلاش کردم سهیل نمیرد؛ اما نشد. حتی چند ماه اینجای داستان توقف کردم که شاید جایگزینی برایش پیدا کنم، ولی هر کاری می کردم باز سهیل می‌مرد. گاه نویسنده‌ کاراکتری را طراحی می‌کند؛ بعد خود کاراکتر می‌گوید من سرنوشتم این است و سرنوشتش را به نویسنده تحمیل می‌کند. شما هرچه چانه می‌زنید زورتان به آن نمی‌رسد؛ البته گاهی هم می رسد. اما گاهی بعضی کاراکتر‌ها کار خودشان را می‌کنند؛ مثل سهیل. امیدوارم مرگ سهیل در ذهن ما این احساس را ایجاد کرده باشد که فقدان خوبی چقدر ناراحت کننده است و تلنگری بشود تا هرکدام یک قدم خوب‌تر برداریم.

انتهای پیام/

قصه «بوی باران» کپی نیست

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۵
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
ما ایرانی ها حوصلمون به فیلمای پیچیده نمیرسه. در ضمن اگه قرار باشه صددرصد سریال واقعی باشه که دیگه لطفی نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
اقای نعمتی هدف شما از ساخت چنین فیلم هایی خیلی خوبه اما چنین هدف بزرگی نیاز دارد که فیلم به بهترین شکل ساخته شود بهطوری هیچ جای نقصی در فیلم نباشد متاسفانه, در این فیلم شاهد رفتار و حرکات بی ربط بازیگران مخصوصا بازپرس هستیم لطفا کاری کنید که مخاطب احساس سردرگمی نکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
سریال از لحاظ محتوا بسیار ضعیف ساخته شده اصلا عیب و ایراد زیاد داره و خیلی جاهایش سوال بر انگیزه
ن الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
والا ما دیدیم پلیس مامور مخفی بفرسته دنبال یک پرونده ولی ندیده بودم خواهر قاتل همه جا راه بیفته بره به هیچ مشکلی هم برخورد نکنه خیلی هم حرفه ایی شاید چون دکتر بود خیلی باهوش بود .بعد هم خدا روشکر دختر مهندس میخواست انتقام از باباش بگیره لوش داد مگر نه ده نفری دیگه کشته میشدن .سریال معمایی میتونه اینقدر قشنگ باشه که بیننده بی طاقت باشه برای دیدن قسمت بعد ولی تو این سریال پلیس که نقش اصلیه سریالهای معمایی هست اینقدر بیخیال نشون داده شده که ادم با دیدن هرقسمت بیشتر حرص میخوره
مرضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
خیلی فیلم قشنگیه فیلمیه ک داخلش به خیلی از آسیبهای اجتماعی و اتفاقایی ک شاید توی زندگی خیلیامون بیوفته و خیلیا درگیرشن توجه شده هرچند کوچیک باشه بعضی از اتفاقا ولی ممنون از نویسنده خوبش ک به همه چیز توجه کرده اگه بعضی جاها هم کم کاری هست فقط بخاطر هیجان انگیز ترشدن و کشش بیشتر فیلم بوده وگرنه به طور مثال مطمئنا خود نویسنده میدونسته ک برهان نمیتونسته فیلم رو از طریق برنامه های پیام رسان واسه سهیل و ترانه بفرسته بازم ممنون از تمامی عوامل فیلم زیبای بوی باران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
به نظر من یکی از بهترین فیلم هاست ما ایرانیا همیشه دوست داریم کار یکی رو بد کنیم و ازش بد بگیم اگه این فیلم خارجی بود چی همه میگفتن وای چقد عالیه زود قضاوت نکنید حالا ببینیم چی میشه شما که میگید خوشمون نمیاد ولی همه قسمت هاشو دیدید خخخ پس نگید بد هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
چقد عجله دارین
رویا عزیزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
بسیار فیلم آموزنده وجالبی است ذهن مخاطب با پیچیدگی های مسایل اجتماعی وقضایی بیشتر آشنا میشه کارگردان در مدت زمان کم سریال به تمام خانواده ها وبازیگران میپردازد عالیه دست مریزاد
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
به نظر من شاید این فیلم ضعف هایی داشت اما خیلی هم بد نبود بذارید ما تا آخر فیلم رو ببینیم شاید نظرتون عوض بشه راستش من خیلی هم از فیلمه بدم نیومده همیشه که قرار نیست ما فیلم طنز ببینیم من واقعا خسته شدم از بس ایران فیلم های طنز گذاشت بهتر نیست که ما یه خورده تو فیلم هامون تنوع داشته باشیم تازه من می خوام اگه میشه تو ایران هم فیلم ترسناک درست کنید با تشکر
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
وقتی ک سهیل مرد اصن از فیلم زده شدم.از اون ب بعد نگاه نمیکنم اون نقش بازپرس هم اصلا ب این ادم نمیاد .ی ادم پلیسی جاش بود بهتر بود ینی برهان گوشی هوشمند داشت نت داشت ولی وات یا تل نداشت ک فیلم بفرسته؟اصن چرا بعد از اینکه خاستن بکشنش برگشت پیش پرویز؟میتونست اول بره فیلمو بده بعد بره پیش پرویز
نفس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
یک سریال کاملا مزخرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
یک سریاااااااااال دو ریالی.بازیگرهای ما از کی اینقدر بی سلیقه شدن که تو هر سریالی بازی میکنن.واقعا حیف هزینه ای که بابت این فیلمها میشه.
منا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
رابطه عاشقانه وکیل بازپرس منو کشته
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
چقدددددر این فیلم مسخره است
اون بازپرسه یک شخص بسیار بی استعداد و مسخره .....
هیچی .......مسخره مسخره و بازم مسخره ....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
طوری فیلم را قاطی کردن که عین مسله بازارچه سید اسماعیل ....شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
موضوع فیلم کی به کیه
مخصوصا حرکات بیهوده و لوس شهاب
معلوم نیست فیلم چی میگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
در یک نگاه کلی از نظر معمایی نسبت به معدود سریالهای ایرانی این ژانر یک گام به جلوست بخصوص که نمیشه به راحتی تا آخر قصه رو خوند اما...
اما حقیقتا نمیشه از ایرادات بزرگ سریال گذشت.
چند نمونه:
* پلیس از اول میداند که با یک گروه مخوف طرف است ولی هیچ تلاشی برای حفظ جان سهیل، برهان و فریبا نمیکند... هیچ تلاشی برای جلوگیری از اخلال ترانه و سارا زارع نمی کند... پلیس با شنود مکالمات افراد درگیر به راحتی میتوانست همه این کارها را انجام دهد
* دادگاه پیمان برگزار شده اما نه خانواده فرشته و نه شهاب هیچکدام ترانه را ندیده اند
محمد
|
United States
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
آخه او دکتر پزشک قانونی که داخل سردخانه کشتنش چه شد پلیس متوجه نمی شود که گواهی قلابی بوده وبه قاتل مربوط میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
تا قبل مرگ سهیل منتظر بودیم فیلم جذاب بشه، بعد اون دیگه ندیدم...
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فیلمنامه به شدت ضعیفه...چون که پلیس اخه انقد گیج عمل نمیکنه وقتی قبر فرشته رو باز کردن و دیدن که فرشته نیست چه دلیلی داره پیمان اعدام بشه!؟!؟!از اون ضعیف تر اصن که هیچ آدمی وقتی بره بالای سر نامزدش که کشته شده میله اهنیو نمیگیره راه بیوفته توی خیابون...اصلا خوب نیست فیلمش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
کاراکترها و روایت داستان باور پذیر نیستند
نسیم
|
Germany
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
این فیلم چراهای زیادی داره که همشون رو بی جواب یافتیم سوال من اینه که ترانه از زبان خدمتکار سیمین شنید که به باغی رفتن وفرشته رو اونجا دیدند که تیر خورده بود ولی چرا پیش قاضی یک کلمه در این مورد صحبت نکرد و.......چرا های دیگه؟‎؟‎؟‎
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
اگه تهش جواب این سوالات داده شدو تونستین ضعفاتونوجمع کنید جای توجيح داره ولس توصیه میکنم الان چیزی نگینکه وقت. فیلمتموم شد خودتون جواب پس ندید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سلام
در کل فیلم ضعیفی است در واقع همچنانکه از اسم معلوم است فیلم است ولی باید بیننده از فیلم لذت ببرد
این فیلم هم همانند بسیاری از فیلم های سال های اخیر ضعیف پر اشتباه (مثلا قرار گذاشتن در دفتر اون پسره و نشون دادن رد و بدل کردن از پنجره و .....)
فقط خوب کش داده شده بی محتوا بدون ژانر خوب
در نهایت اینگونه فیلم ها با هدف بیمار کردن و افسرده کردن مردم دور کردن مردم از شادی و.... ساخته میشه و پول خوبی هم عایدشون میشه
در ضمن خیلی از صحنه های فیلم قابل حدس بود و است
مجبوریم نگاه کنیم
لیلا...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خوب ترانه افتاد زندان ....تکلیف قاتل چی میشی ...پس کی مدرک جمع بکند...پلیس که خداروشکر هیچ نقشی نداره تو این سریال مزخرف...
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
مزخرف ترین سریال .مردم ما لیاقتشون خیلی بالاتر از این سریال . حیف این همه هزینه وبودجه که حروم میشه.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
اسم فیلم اگر ستایش ۲ بود بهتر بود خیلی مزخرفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
متاسفم برای نویسنده این اثر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فیلم بی نهایت ضعیفی هست.حیف وقتی که برای دیدنش هدر رفت گاف های زیاد سریال اصلا قابل دفاع نیست.خیلی ها شاید به اعتبار دو بازیگر خوب مثل خانم نونهالی و آقای کیانیان نگاه کردن چون معمولا تو هر سریالی ظاهر نمیشن .من تعجب میکنم چطور اینا حاضر به بازی تو چنین فیلم ضعیفی شدن.خانم نونهالی با این هم غیبت تو سریال های تلویزیونی با چنین نقش و فیلمی جای تعجب داره واقعا.فیلم خیلی خوب شروع شد اما متاسفانه قسمت به قسمت بدتر.ارزش نگاه کردن نداره
سوما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعا بی کیفیت . افتضاح . هر موضوع اجتماعی بخوای بود مسخره تر از همش بازی اون خانم افغانی با اون لهجه مسخره و بازی افتضاح . حیف از آقای کیانیان چرا این نقش پذیرفتند ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فیلم بی نهایت ضعیفی هست.حیف وقتی که برای دیدنش هدر رفت گاف های زیاد سریال اصلا قابل دفاع نیست.خیلی ها شاید به اعتبار دو بازیگر خوب مثل خانم نونهالی و آقای کیانیان نگاه کردن چون معمولا تو هر سریالی ظاهر نمیشن .من تعجب میکنم چطور اینا حاضر به بازی تو چنین فیلم ضعیفی شدن.خانم نونهالی با این هم غیبت تو سریال های تلویزیونی با چنین نقش و فیلمی جای تعجب داره واقعا.فیلم خیلی خوب شروع شد اما متاسفانه قسمت به قسمت بدتر.ارزش نگاه کردن نداره
نفیسه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
بهتره قضاوت نکنیم و تا پایان قصه صبر کنیم. ما ایرانی ها آدم های کم تحملی هستیم هر قسمت این سریال غیرقابل پیش بینی بود داره هزارتا مشکل کوچیک و بزرگ جامعه که درد اند را با هم نشون میده راهکار میده. اینقدر بد نگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
یعنی متاسفم که یه دونه پلیس ما ندیدیم نشون داد گاندو فیلم بود به اینم میگن فیلم
محمد
|
United States
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
یه چیز مسخره دیگه هم داشت و اون وجود گوشی موبایل دست یه زندانی تو زندان بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سریال بسیار مزخرفیست . حیف وقتی که تا اینجا گذاشتم و نگاه کردم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سلام به نظر بنده این فیلم بدون محتوا و سرشار از تعالیم زشت و زننده
صبا صبایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
قتل فریبا پیگیری نشد.نمردن فرشته پیگیری نشد.توی دادگاه که موبایل بردن قدغنه سمیه موبایلشو برده و تماس میگیره.خود ترانه که یک‌پلیسه همه جورتمامه.با اون ردیابی که زیرماشین شهاب و سیمین گذاشت.چقدر این کاراکتر لج اوره.هیچکس هم به جرم سرک کشی تو خونه و زندگی و کارش از اون شکایت نمیکنه.خدا شانس بده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خیلی فیلم مسخره ای بود واقعا متاسفم واسه نوسینده ی این سریال که فقط می خواست با اعصاب و روان مردم بازی کنه .
محمدرضاجلالی
|
United States
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
من دبیرم خودم واغلب شاگردام عقیده داریم تا کنون تلویزیون چنین سریال ضعیفی نساخته یعنی به این سادگی میشه آدم کشت!!!!!/؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
یه سوال برام پیش آمده
چرا در فیلمهای ایرانی شخصیتهای منفی رو با اسمهای اصیل ایرانی مثل سیاوش - پرویز - شاهرخ ..... میگیرن با دست خودمون خراب می کنیم این حفظ فرهنگ است آیا آیا آیا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
کلا خیلی فیلم بیخودوضعیفی هست من خوبعد کشته شدن سهیل دیگه نگاه نمیکنم واقعا برام سوال هست بازیگرا چه جوری تن به دادن بازی کنن وقتی فیلم نامه رو خوندن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
با سلام آقای نویسنده و کارگردان محترم،،، چرا سهیل فلاش را پشت قاب عکس پنهان کرد مگه بهش الهام شده بود میمیرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
این سریال انقدر مزخرفه میگم بذار ببینم اخر این همه نبوغ نویسنده وکارگردان چی میشه‌......حیف اون همه زحمت وهزینه که برای این سریال صرف شده وحیف تر وقت واعصاب مردمه که تلف شده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
متاسفانه نویسندگان وکارگردانهای ماعقده خشونت دارند با اعصاب بینندگان بازی می کنند در شرایط کنونی با توجه به فشار اقتصادی ووضعیت روحی مردم چرا اجازه پخش این سریالهای خشن ،اعصاب خرد کن ،و...می دهد ومخاطبان خود را به تمسخر می گیرد چرا مردم ما نباید سریالها وفیلمهای شادی وامید بخش ببینند چرا در کشورهائی همچون هندوستان جهت جلب مخاطب ونشاندن آنها پای صفحه جادوئی آنهمه اغراق می شود اما در کشور ما سال به سال از جذابیت سریالها وفیلمها کاسته می شود؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
الکی فقط سریال رو کشش میدن چرا نمیشد سهیل نمیره شما می تونستید همونجا تو کوه برهان رو بکشید..... یا می تونست فیلم رو از طریق شبکه های مجازی بفرسته مسخره تر این بود که با پرویز قرار گذاشت تهش این طوری میشه که ترانه یادش میاد سهیل بهش گفت فلش رو پشت قاب عکس گذاشتم و بالاخره دهن باز می کنه و هر دو آزاد میشن شهاب هم کشته میشه پرویز هم که پشت همه این داستان ها بوده دستگیر میشه
دنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
شاید ماخبرنداریم ازراهکارپلیس شاید مخفیانه داره کارمیکنه .نمیخوان اخرقصه لوبره
منصوری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فیلم به این بدی تا کنون ندیدم . نوبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
مزخرفترین فیلم سال را باید به فیلم بوی باران
بدهند چون تماما یا خشونت نشان میدهد یا قتل انگار در فیلم پلیس نقشی ندارد و قانونی وجود ندارد متاسفم برای کارگردان و فیلم نامه
نویسش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سهیل زنده است. نمرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
کارگردان تقصیر نداره میخواسته یه سریال متفاوت بسازه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
بنظر میرسد نویسنده حتی زحمت نکشیده یک بار فیلمنامه را باز خوانی کند
Nothing
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
چرا وقتی اون شهرام سهیل رو کشت یا موقه ورود خروجش هیچکس اونو ندید
ولی تا ترانه رف بالاسر سهیل کلی آدم پیدا شدن؟!
محسن
|
Poland
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خبلی مسخره هست
باید 69 قسمت با اعصاب و روان مردم بازی کنن . قسمت آخر همه چی خوب بشه بعد بگن ما فیلم رو خوب تموم کردیم
یعقوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سلام
من هم بعد از دو سه قسمت سریال دنبال کردم .
در کل برام جالب بود. تجربه ی شد مخصوصا هشدارهاش.
جای تشکر دارد.
ناشناس
|
Romania
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خيلي خيلي بد
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
درسته به نظر من این فیلم خیلی جاهاش غیر قانونیه اصلا در واقعیت همچین چیزی وجود نداره بعدشم بیشتر هدفش ترویج خشونت و ادمکشی و از بین بردن امنیت جامعه هستش حالا نویسنده یکسرس توصیحاتی داده که بعید میدونم هدفش رسیدگی به خانواده زندانی و ... باشه میتونست همه ی اینها بدون اعمال اینهمه خشونت باشه بیخودی خواسته با اعصاب وروان مردم بازی کنه الانم داره بیخودی و بی ربط توجیه میکنه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعا متاسفم واسه نیروی انتظامی که اجازه میده
یه همچین فیلمای ساخته شه
این جور فیلما ناخواسته اعتماد مردم رو به نیروی انتظامی ایران کم میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
میشد برهان فیلم رو تلگرام ،واتس آپ یا از طریق دیگه ای برای ترانه بفرسته
پاسخ ها
Ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
متاسفانه باید بگم تو کشوری زندگی میکنیم که همینه.تازه کجاشو دیدی.فرار از زندانو که ببینی میفهمی چی به چیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
من حتی یک قسمت از آن را ندیدم میشه یگید داستان چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خیلی فیلم مسخره‌ایه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
با سلام
برای آقای رضا کیانیان و خانم نونهالی نمی دونم چی بگم که تن به این کارها دادند . !!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
من میگم حالا شما بینید تا اخرش بعد نظر بدید. امیدوارم اخرش مثل دلدادگان تمام نشود خیلی این سریال غمگین بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
باسلام با احترام ب نظر دوستان ب نظرم فیلم خیلی خوبیه چون ادامه داستانو نمیشه حدس زد خیلی غافل گیر کننده هست خیلی هم آموزنده هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
میشه بگی دقیقا کجاش آموزندس؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
بابا جمش کنید این فیلم مسخره
اصلا سروته نداره
کارگران یادش رفته اونی که تو قبر بود فرشته نبود
شما اگه دیدینش بهش یاد اوری کنید
واقعا مسخرس
تو کل عمرم فیلم به بدی ندیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
برهان برای رسوندن فیلم لازم نبود که فیلم رو حتمن به دست سهیل برسونه میتونست از طریق ارسال فیلم به تلفن ترانه ، وکیل و یا سهیل از کشته شدن سهیل جلوگیری کنه.فیلمنامه خیلی ایراد داشت بخصوص اینکه نیازی نبود که برهان فراری باشه کافی بود به پلیس گزارش بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
تو اینجور فیلم و سریال ها معمولاً اون کسی که اصلاً فکرشو نمیکنید پشت همه ی ماجراست کسی مثل سیاوش قصه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
شخصیت بازپرس با سرگرد هیچ کدوم انتخاب درستی نبوده اصلا به این نقش نمیخورن.حالم بد میشه اینقدر کند بی فکر بدونه حس ششم عمل میکنند هیچ جذابیتی به فیلم ندادن خواهشن کسی واسه نقش انتخاب کنید.که واقعا به نقشی که بازی میکنه بیاد تا مخاطب لذت ببره.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سلام
شوهرم وقتی دید سهیل کشته شد و ترانه هم داره مقصر گفت تلویزیون خاموش کن از اون قسمت ب بعد دیگ این سریالو دنبال نکردیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعا باید چند نفر در این سریال کشته شوند تا کارگردان نبوغ پلیس را رو کند چرا مگر پلیس نمی توانست از مرگ نوجوان دورگه ایرانی و افغانی جلوگیری کند یا این منطقی است که وقتی پلیس متوجه شده بعد اتفاق اتش سوزی مقتول هنوز زنده بود باز متهم در زندان باشد ؟سوالهای زیادی وجود دارد که این موضوع را برای بیننده طرح میکند یا کارگردان ناشی است و بخاطر عدم اگاهیش با اعصاب مردم بازی کرده یا نه خیلی هم در کارش خبره است با قصد باعث عصبانیت بیننده ها از سریال شده
ممم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خیلی سریال ضعیفی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعا که
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
6 نفر ادم مردن که بگن پلیس به فکر یک شبکه بزگ است........مسخره است فیلمش. از رضا کیانیان بعید بود همچین سریال مزخرفی بازی کند.
خلج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعا برای نویسنده وکا رگردان سریال متاسفم این سریال از فیلم های هندی هم ضعیف تراست پیمان متهم به قتل است بازپرس نبش قبر انجام میدهد ومتوجه میشود که مقتول شخص دیگری است ولی هنوز پیمان متهم به قتل فرشته ودرانتظار اعدام حیف ازوقتی که صرف دیدین این بشود دیدین شکر
ستان بهتر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
ساده لوح پسند است مثل فیلم های شبکه جم
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
بازپرس فقط تلفن میزنه عباس زود بیا. سرگرد زود بیا که کشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فیلمی بسیاربی محتواوبی معنی است کارگردان یا بلد نبوده فیلم بسازد یاقصدداشته نیروی انتظامی را تخريب کنه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
بنظر من اینکه با این بهانه که پلیس دست نگه داشته تا شبکه اصلی رو به اصطلاح شناسایی و دستگیر کنند و به مخاطب و اون باند القا کنند که پلیس خوابه بازم یجای کار میلنگه و اون مرگ سهیله و عدم تعقیب شهرام. احتمالا اون پسر که در تقش افغان هستش زنده میمونه و پلیس نجاتش داده امادقضیه رو مخفی کرده. در هرصورت داستان و پلیس خیلی خیلی ضعف داره تا اینجای کار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
قسمت 500 ام مثل دیگر قسمت های ستایش؛ برادر وپدر ومادر هم فوت میکنند و ستایش بی کس میشود
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
مدتی است که تلویزیون ایران بیشتر فیلم و سریال هایی پخش می‌کند که روی اعصاب مردم رژه میره، مردم اینقدر گرفتار شدند که اینگونه فیلم‌ها واقعاً مسخره کننده است. چرا لبخند زدن و خندیدن برای مردم ایران یک آرزو و رویا شده است؟؟?؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خودش حرفهای خودش روباورمیکنه؟؟چی داره میگه این؟! یه سریال تخیلی پرازناامیدی وبدبختی ساختن فقط برای افسرده تر کردن قشر عامه ی جامعه وایحاداحساس ناامنی درخانواده ها. همین!
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سناریوی این سریال اصلا قابل دفاع نیست
ناشناس
|
-
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
یعنی توو این گرونی مگه کسی دیگه فیلم هم نگاه میکنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
فیلم دیدن چه ربطی بهذگرونی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعیت عملکرد پلیس در فیلم نشان دده شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
واقعا که
ناشناس
|
Sweden
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خیلی فیلم بیخودی بود الحمدالله که ندیدم
ناشناس
|
Germany
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
به نظر من اين برنامه براي بچه ها ساخته شده ... ايراد زياد دارد .. اگر براي سنسن بالا ساخته شده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خودتان فکر نمی کنید سکانس مرگ سهیل و رفتار ترانه خیلی مضحک و لج آور برای مخاطب بود تصور کنید چه کسی بالای سر جنازه نامزد خود حاضر میشود بعد میله آهنی که آلات قتل بوده است را دست میگیرد و تو خیابان راه میافتد چرا در نوشتن فیلمنامه این قدر ضعیف عمل میکنید بازیگران که تجربه دارند چرا زیر بار چنین صحنه ها میروند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
سلام واقعا انگار پلیس در سریال حضور نداره
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خیلی سریالی غم باری است.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
حیف بودجه که صرف این سریال ها میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
دراین سریال پلیس بسیار ضعیف جلوه داده شده و اینکه چرا پس از نبش قبر دلیل بی گناهی طرف گناهکار ثابت نشده ویعنی متهم کردن ونبش قبر این طور آسونه وقتی کارایی نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
و چرا قتل دکتر پزشک قانونی را پیگیری نکردند اون قسمت خیلی مسخره بود
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر