کد خبر: ۷۰۲۸۲۰۰
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان؛

حجت الاسلام حسینی دیباجی گفت : بسیج نباید در انتخابات جهت گیری خاصی داشته باشد و بسیج فارغ از جهت گیری انتخاباتی است.

حجت الاسلام سید محسن حسینی دیباجی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در همایش فرماندهان حوزه های بسیج محلات استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، با بیان بسیج نباید در انتخابات جهت گیری خاصی داشته باشد و بسیج فارغ از جهت گیری انتخاباتی است گفت : باید در انتخابات شاخص ها به صورتی به مردم معرفی شود که انتخاب اصلح و درست برای همگان صورت گیرد و بسیج نیز از این قائده مستثنی نیست و این امر جز با بصیرت افزایی میسر نمی شود.

وی با بیان اینکه مساجد محل گرامیداشت و زنده نگه‌داشتن شعائر الهی است افزود : پایگاه های بسیج باید در مساجد باشند و فرماندهان هر پایگاهی باید با مساجد و امامان جماعت آن مسجد ارتباط و تعامل داشته باشند.

حجت الاسلام حسینی دیباجی با اشاره به اینکه نهضت اسلامی كه امام راحل(ره) پرچمدار آن بود از مسجد آغاز شد تصریح کرد : برنامه هایی که در مساجد برگزار می شود باید با حضور بسیجیان و فرماندهان پایگاه در آن برنامه ها همراه باشد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و با بیان اینکه امام جماعت رکن اصلی و مدیر مسجد است گفت : فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج علاوه بر اطلاعات کامل از مساجد حوزه خود باید با هیئت امناء مساجد ارتباط خوبی نیز داشته باشد و در این مسیر از کارایی و اثرگذاری امامان جماعت نیز غافل نشوند.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان پایگاه مسئولان بصیرت افزایی سیاسی پایگاه خود نیز هستند افزود : در طرح شهید کمالی هر پایگاهی باید در ماه دو نشست سیاسی بصیرت افزایی برگزار کند و هر پایگاه با دعوت از اساتید برجسته در جهت شناساندن مسائل سیاسی روز و جهت گیری عاقلانه و مومنانه در مباحث سیاسی گام بردارد.

حجت الاسلام حسینی دیباجی با اشاره به اینکه هر پایگاه بسیج باید یک هادی سیاسی و یک مربی عقیدتی داشته باشد تصریح کرد : یکی از عوامل موفقیت و رشد پایگاه ها مقاومت بسیج برگزاری نشست بین فرماندهان حوزه ها و پایگاه های بسیج و انتقال تجربیات است و در این باید باید تجربیات موفق را بومی سازی کرده و در اختیار همه فرماندهان قرار داد.

در پایان سرهنگ پاسدار منصور شوقانی جانشین سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان نیز با تاکید براهمیت فعالیت بسیجیان در پایگاه مقاومت بسیج محلات گفت: بسیج محلات در همه حال محور مقاومت و وحدت در محلات بوده و هست و باید به عنوان یک مرجع سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... برای اهالی منطقه خود باشد.

انتهای پیام / ر

امام جماعت رکن اصلی و مدیر مسجد است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر