کد خبر: ۷۰۲۸۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲

به منظور حفظ آمادگی‌های لازم، مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبار‌های بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.

برگزاری مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبار‌های بندر چابهارعلی اکبر جعفری رییس اداره مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE اداره کل بنادر و دریانوردی  سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:  مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در انبارها، در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد.

او با اشاره به اینکه در سال جاری برگزاری ۴ مانور با موضوعات مختلف برنامه ریزی شده است، گفت: این اولین مانور در حوزه آتش نشانی است که با حضور کلیه نیرو‌ها برگزار شد.

رییس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان درخصوص اهداف برگزاری مانور امداد و نجات بیان کرد: تمرین و حفظ آمادگی نیرو‌های آتش نشانی، بررسی مشکلات و نواقص تجهیزات، سیستم‌های ارتباطی و بررسی عملکرد فرماندهی محل حادثه از جمله اهداف پیش بینی شده برای این مانور است.

جعفری اعلام کرد: در این مانور برای اولین بار دستگاه «واترمیست» که سیستم اطفاء حریقی است که در آن میزان آب کمی استفاده می‌شود و قدرت خاموش کنندگی بالایی دارد به صورت عملیاتی استفاده شد.

او با بیان اینکه بندر شهید بهشتی چابهار نقش مهمی در مسیر توسعه محور شرق کشور دارد، متذکر شد: کالا‌های مختلفی به صورت فله، کانتینر و کالا‌های تجاری در بندر تخلیه و بارگیری شده است که بخش عمده‌ای از آن‌ها در انبار‌های مسقف و روباز نگهداری می‌شود.

رییس اداره مدیریت بحران اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: به دلیل تنوع بالای کالا‌های انبار شده ریسک خطرات بالقوه حریق در این مکان‌ها بسیار بالا بوده و به همین خاطر حفظ آمادگی لازم و کسب مهارت‌های عملیاتی و تمرینی در نیرو‌های آتش نشانی در جهت مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی و کنترل شرایط اضطراری در انبار‌ها بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام/ع

مانور امداد و نجات و اطفاء حریق در چابهار

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر