کد خبر: ۷۰۳۱۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳

نخبه جوان طبسی موفق به کسب دو رتبه کمتر از ۱۰۰ در کنکور ۹۸ شد.

به گزارش خبرنگار   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند  ، جوانان طبسی امسال موفق به کسب ۴ رتبه کمتر از ۱۰۰ و ۲۷ رتبه کمتر از ۱۰۰۰ شدند.

علی یوسف زاده،  یکی از این نخبگان است که در کنکور امسال رتبه ۲۴ رشته تجربی و ۹۴ رشته زبان‌های خارجی را کسب کرده است.

او  در تعریف موفقیت و اینکه آیا خود را فرد موفقی می‌داند یا خیر افزود: موفقیت تعاریف مختلفی دارد که یکی از تعاریف آن رسیدن به خواسته‌ها و اهدافی است که در برهه‌های مختلف برای خود در نظر می‌گیریم.

این رتبه برتر کنکور ادامه داد: در حال حاضر خود را موفق می‌دانم چرا که به نتیجه رسیدم، اما موفقیت آینده را شرایط کار و زندگی مشخص می‌کند.

یوسف زاده در صحبت هایش گفت: با توجه به شرایط زمانی در روز‌های مدرسه معمولا بین ۷ تا ۹ ساعت و روز‌های غیر از مدرسه بین ۱۱ تا ۱۴ ساعت درس می خواندم.

او همچنین در خصوص استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی و آموزشگاه‌ها نیز گفت: کتاب‌های درسی مهمترین منبع هستند و در کنارش تلاش از همه چیز مهمتر است، اما کتاب‌های کمک درسی قاعدتاً با توجه به شرایطی که کنکور برگزار می‌شود لازم است.

این رتبه برتر کنکور در خصوص برنامه مطالعه خود گفت: درس‌های خواندنی را اوایل صبح و تست‌ها را هنگام غروب که توانایی جسمی بیشتری داشتم انجام میدادم و بیشتر با توجه به شرایط محیطی و جسمی برنامه‌ریزی می‌کردم، در تابستان گذشته گاهی از روزی ۳۰۰ تا گاهی ۷۰۰_۸۰۰ تست می‌زدم

او افزود: به طور جدی از سال دهم شروع کردم، از بسیاری تفریحاتم گذشتم و درس خواندم، اما ارزشش را داشت و امروز نتیجه خوبی گرفتم

نگاه او به مدرسه که سال‌های پایانی را در مدرسه نمونه دولتی گذرانده جالب بود، او مدرسه را بیشتر مکانی برای تفریح، والیبال و ورزش میداند و خانه را مدرسه‌ای برای خواندن

علی یوسف زاده که علاوه بر درس به شعر و شاعری نیز علاقه دارد گفت: بر دیوار‌های اتاقش در زیر زمین خانه شعر می‌نوشته

رتبه برتر کنکور طبس به تاثیر مستقیم ارتباط با خدا در شرایط روحی انسان تاکید کرد و گفت: علاوه بر نماز و عبادت نهج البلاغه را بسیار دوست دارم و میخوانم.

مشاور اصلی او بردارش احسان بوده که اکنون در رشته پزشکی دانشگاه اصفهان تحصیل می کند و بهترین مشوق و همراهش نیز پدر و مادرش که به گفته او در تمام طول تحصیل همواره همراهش بودند و شرایط مناسبی را برایش فراهم کردند.

برنامه او برای انتخاب رشته و انتخاب دانشگاه، رشته‌های پزشکی دانشگاه تهران و شهید بهشتی است و در اولویت‌های بعدی اصفهان مشهد و شیراز را انتخاب خواهد کرد.

او همچنین با توجه به کسب رتبه ۹۴ زبان خارجی گفت: رشته زبان‌های خارجی دو بخش عمومی و اختصاصی دارد که بخش عمومی را با توجه به درس‌هایی که در طول مدرسه می‌خواندیم توانستم موفق شوم و در بخش تخصصی نیاز به دیدن فیلم‌های زبان اصلی و شرکت در کلاس‌ها بود که در زمان تحصیل این را انجام داده بودم، اما در یک سال منتهی به کنکور در این خصوص فعالیتی نداشتم.

رتبه برتر کنکور  همچنین در رابطه با تاثیر اولیاء مدرسه بر موفقیت دانش آموزان گفت: تدریس بخشی از ماجراست و تا پشتکار دانش آموز نباشد تاثیری نخواهد داشت.

 که انتظار رتبه‌های یک تا ۱۰ را از خود داشته گفت: باز هم خدا را شکر می‌کنم و نتیجه تلاش هایم را گرفته ام و از مدیر مدرسه نیز به خاطر فراهم کردن شرایط مناسب ممنونم.

رتبه برتر کنکور در خصوص استفاده از فضای مجازی و تلفن همراه در زمان کنکور گفت: همین امروز تازه گوشی خریدم و شش سال است که هیچ گوشی موبایل و یا تبلتی نداشتم و از فضای مجازی هیچ استفاده‌ای نمی‌کردم و علاقه‌ای هم نداشتم چرا که هدف بزرگتر و مهمتری داشتم. امروز که به نتیجه رسیده ام فرصت زیادی برای استفاده از این‌ها را دارم.

او سال آخر دبیرستان را با معدل ۱۹ و ۶۳ صدم گذراند و و در کنکور درصد‌هایی بالای ۶۰ تا ۹۰ داشته است.

توصیه والدین علی یوسف زاده، رتبه برتر کنکور در طبس که غیر از او ۳ فرزند موفق دیگر نیز دارند به خانواده‌ها، همراهی همیشگی با فرزندان در طول تحصیل، دعا برای آن‌ها و نیز تاکید بر برنامه ریزی استفاده از فضای مجازی و تلفن همراه است.

انتهای پیام / ط آ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر