کد خبر: ۷۰۳۲۸۵۴
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴

فرمانده انتظامی آبادان گفت: در سال جاری با افزایش ۵ درصدی سرقت در آبادان مواجه بودیم که بیکاری از عوامل اصلی آن به‌شمار می‌رود.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،سید محسن تقی زاده فرمانده انتظامی شهرستان آبادان، گفت: ۷۴ درصد از جرائم مربوط به بروز انواع سرقت‌ها است که از این بین چهار درصد مربوط به مواد مخدر، هفت درصد مربوط به قاچاقچیان کالا و ۱۵ درصد نیز سایر جرائم است.

او افزود: ۴۸ درصد افراد دستگیر شده در جرائم مختلف از یک تا ۲۰ بار سابقه ارتکاب سرقت دارند که ۹۹ درصدشان مرد و یک درصدشان زن، ۹۹ درصد ایرانی و یک درصد خارجی، ۶۸ درصد مجرد و ۳۲ درصد متأهل، ۱۹ درصد مشاغل آزاد دارند و ۸۱ درصد بیکارند.

فرمانده انتظامی آبادان با اشاره به اینکه،۱۰ درصد سارقان بی‌سواد و ۵۰ درصدشان تحصیلات دانشگاهی دارند، ادامه داد: ۸۸ درصد سارقان دیپلم و زیر دیپلم‌اند ۴۸ درصدشان سابقه‌دار و ۵۲ درصدشان فاقد سابقه‌اند.

تقی زاده  افزود: یک درصد از دستگیرشدگان در جرائم مختلف زیر ۱۴ سال سن دارند، ۷۱ درصدشان بین ۲۵ تا ۴۰ سال، ۶ درصدشان بالای ۴۰ سال سن و ۲۲ درصدشان ۱۵ تا ۲۴ سال سن دارند.

اوبا اشاره به اینکه بیکاری به عنوان دلیل اصلی بروز سرقت‌ها و تداوم این کار از سوی سارقان در اقدام برای سرقت عنوان کرد و گفت:امسال با افزایش پنج‌درصدی بروز سرقت‌ها مواجه شدیم، در حال حاضر ۹۰ درصد از سارقان آزاد شده‌اند که این افراد یا در مرخصی‌اند و یا مشمول رأی باز هستند. بسیاری از افراد به ویژه آنانی که فاقد شغل هستند از سرقت به عنوان شغل یاد می‌کنند.

فرمانده انتظامی آبادان از بُعد امنیت آبادان را به عنوان رتبه اول در بین شهرستان‌های خوزستان نام برد و افزود: البته مشکلاتی نیز وجود دارد که در حال رفع آن‌ها هستیم، به‌منظور ارتقاء سطح امنیتی در منطقه آزاد اروند بایستی برای آن منطقه ویژه نظامی تعریف شود.

انتهای پیام / د

بیکاری؛ از عوامل اصلی افزایش سرقت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر