کد خبر: ۷۰۳۲۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پس از کاهش موقتی سرعت باد‌های ۱۲۰ روزه طی امروز در شمال استان،مجدد از روز دوشنبه و سه شنبه بر شدت وزش این باد‌ها افزوده می‌شود.

«توفان شن» در شمال سیستان و بلوچستان تکرار می‌شودعلی ملاشاهی رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره ۱۲ این اداره کل اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی از روز دوشنبه و سه شنبه وزش باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان زابل تشدید می‌شود که پیامد آن خیزش غبار و وقوع طوفان گردوخاک در برخی نقاط شمال استان خواهد بود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کاهش میزان دید افقی، غبارآلود شدن آسمان، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید افقی به کمتر از ۱۰۰۰ متر، اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت به سبب وزش باد از دیگر پیامد‌های این پدیده مخاطره آمیز است.

او با بیان اینکه هم استانی‌های عزیز تا زمان فروکش کردن طوفان از سفر‌های غیرضروری به مناطق شمال استان خودداری کنند، گفت: توصیه می‌شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از تردد‌های غیر ضروری در مناطق تحت تأثیر طوفان اجتناب کنند. همچنین با توجه به شدت وزش باد توصیه می‌شود از کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان‌های بلند در زمان وزش طوفان خودداری شود.


بیشتر بخوانید: 


ملاشاهی ادامه داد: انتظار می‌رود روز پنج شنبه سرعت وزش باد در شمال استان به تدریج کاهش یابد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان: از روز دوشنبه وزش باد و گردوخاک با شدت کمتر به همراه غبار گسترده در نوار شرقی و مرز‌های غربی استان، شرق خراسان جنوبی و نوار شرقی استان کرمان رخ می‌دهد.

انتهای پیام/ع

 باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر