کد خبر: ۷۰۳۴۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴
کد خبر : ۷۰۳۴۴۹۹
با حضور قالیباف انجام شد؛

۸۰ واحد مسکونی مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب که به وسیله قرارگاه جهادی امام رضا (ع) ساخته شده بود به بهره برداری رسید.

بهره برداری از ۸۰ واحد مسکونی در شهرستان سرپل ذهاببه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، «محمدباقر قالیباف» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه بهره برداری از این واحد‌های مسکونی گفت: بعداز وقوع زلزله مهیب ۲۱ آبان ۹۶، قرارگاه جهادی امام رضا (ع) کار ساخت ۸۰ واحد مسکونی را در روستای «الیاسی» دشت ذهاب سرپل ذهاب بر عهده گرفت.

او افزود: بازسازی واحد‌های مسکونی زلزله زدگان در این مناطق به پایان رسیده و مردم سرو سامان یافته اند، ولی ساخت مسجد روستای هنوز اتمام نیافته که باهمت خود مردم در حال انجام است.

قالیباف اظهار داشت: مردم سراسر کشورمان در حال کمک به زلزله زدگان هستند، اما مردم منطقه با وجود اینکه خود زلزله زده هستند، اما همت کرده و در حال کمک به بازسازی زیرساخت‌های روستا هستند.

او ادامه داد: کار اصلی گروه‌های جهادی توانمندسازی روستائیان است که در حال انجام است تا افراد تحصیلکرده و توانمند ساکن در روستا بتوانند با راه اندازی مشاغل مناسب در زمینه اقتصادی و معیشتی توانمند شوند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز اظهارداشت: بعد از وقوع زلزله ۲۱ آبانماه سال ۹۶ در سرپل ذهاب مردم سراسر کشور به یاری زلزله زدگان آمدند که بخشی از این کمک‌ها توسط گروه‌های جهادی صورت گرفت.

فرهاد تجری افزود: گروه‌های جهادی هم در زمینه امدادرسانی و هم در زمینه بازسازی واحد‌های مسکونی فعالیت داشتند و بخشی از این اقدام‌ها به فعالیت‌های روانشناسی و دلگرم کردن زلزله زدگان به بازسازی و آینده اختصاص داشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مشارکت در بازسازی واحد‌های مسکونی افراد ضعیف و کم درآمد و تامین و تعبیه لوازم بازی کودکان و امکانات ورزشی روستا‌های الیاسی از اقدام‌هایی است که توسط گروه جهادی امام رضا (ع) انجام گرفت و امروز شاهد به ثمر رسیدن این فعالیت‌ها هستیم.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: بازسازی در مناطق روستایی تقریبا اتمام یافته و زیرساخت‌های آن نیز در دست اقدام است که با تزریق اعتبارات تخصیص یافته به قطع بازسازی زیرساخت‌ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در ساخت تعداد ٨٠ واحد مسکونی زلزله زدگان روستا‌های الیاسی دشت ذهاب شهرستان مشارکت داشته و امروز مراسم افتتاح این واحد‌های مسکونی را برگزار کرد.

این قرارگاه جهادی در زمینه توانمند سازی جوانان روستا نیز فعالیت خواهد داشت.

انتهای پیام/س

سفر قالیباف به کرمانشاه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر