کد خبر: ۷۰۳۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۷۰۳۵۰۴۶

مدیر جهادکشاورزی کهگیلویه گفت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با سرمایه ۲ میلیارد تومانی در شهرستان کهگیلویه تأسیس می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،سید‌ عمران تقوی مدیر جهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: استفاده از تسهیلات صندوق بخش کشاورزی و عضویت در این صندوق برای 3 گروه افراد حقیقی، تعاونی‌ها و طرح‌های مستقل است.

او بیان کرد: توسعه کهگیلویه با نگاه ویژه به بخش‌ کشاورزی محقق می‌شود به همین دلیل تشکیل این صندوق برای پیشبرد امور مربوط به کشاورزی اقدامی حیاتی است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه به دغدغه کمبود نقدینگی کشاورزان اشاره کرد و گفت: باعضویت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، دیگر کشاورزان شهرستان دغدغه کمبود نقدینگی را ندارند.

وی عنوان کرد: تشکیل این صندوق فرصت مناسبی در راستای اشتغالزایی و رونق کشاورزی است که چنین فرصتی نباید از دست برود.

تقوی با اشاره به میزان سرمایه تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کهگیلویه تصریح کرد: این صندوق با سرمایه 2 میلیارد تومانی در شهرستان کهگیلویه تأسیس می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی کهگیلویه با اشاره به اینکه سهام این صندوق به دو صورت دولتی و خصوصی است و دولت و بخش خصوصی سهم یکسانی دارند، بیان کرد: این صندوق با حمایت فرماندار کهگیلویه تشکیل شده و بخشداران و دهیاران باید کشاورزان را برای عضویت در این صندوق ترغیب کنند.

تقوی تصریح کرد: همه کشاورزان، دامداران و بهره‌برداران روستایی که در سامانه پهنه‌بندی ثبت‌نام کرده و نیز مالکین شرکت‌های تعاونی و اتحادیه‌های کشاورزی و دامی می‌توانند تا بیست‌و‌سوم مردادماه جاری نسبت به سرمایه‌گذاری و خرید سهام در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان کهگیلویه اقدام کنند.

وی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری هر یک از گروها در این صندوق گفت: میزان سرمایه افراد حقیقی از 3 تا 10 میلیون تومان، سرمایه تعاونی‌ها از 3 تا 30 میلیون تومان و سرمایه طرح‌های مستقل مثل مرغداری‌ها نیز از 3 تا 15 میلیون تومان است.

تقوی بیان کرد: پس از ثبت‌نام، تسهیلاتی با سود 4 درصد و بازپرداخت یک‌ساله و بدون ضامن به هر یک از سهام‌داران پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی تاکنون در 5 شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد و نیز 80 شهرستان در سراسر کشور تشکیل شده و هییت‌مدیره صندوق با انتخاب کشاورزان انجام می‌شود.

انتهای پیام/د

حمایت از توسعه بخش کشاورزی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر