کد خبر: ۷۰۳۵۳۴۸
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
کد خبر : ۷۰۳۵۳۴۸
گروه : یزد » یزد

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از اجرای بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی در دهه ولایت و امامت در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، مریم حسن‌پور، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از اجرای بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی در دهه ولایت و امامت در استان یزد خبر داد و گفت: اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌ها ویژه خواهران در سطح استان و از آنجایی که حوزه علمیه خواهران استان یزد دارای ۲۲ مدرسه است، تمام استان را برای دهه ولایت تحت پوشش قرار داده و ۲۰ جشن ویژه بانوان در نظر گرفته شد که ان‌شاءالله اجرایی خواهد شد.

او افزود: انتخاب رابط و ارتباط با رابط اجرای بنیاد بین‌المللی غدیر و تهیه فهرست آسیب‌هایی که در جامعه بانوان وجود دارد و ارائه راهکار برای آن‌ها از جمله این وظایف است که در این راستا ۸ مورد آسیب جمع‌آوری شد و راهکار‌هایی برای رفع آن در نظر گرفته شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: آیت‌الله ناصری، رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر در حکمی حجت‌الاسلام کارگر، رئیس حوزه علمیه خواهران استان را به عنوان معاون امور بانوان بنیاد بین‌اللملی غدیر منصوب و در پیوست حکم دریافتی ۱۰ وظیفه برای این معاونت عنوان شده است.

حسن‌پور  برگزاری ۱۱ نشست بصیرتی و معرفت افزایی در مورد امیرالمومنین (ع) و واقعه غدیر، ۱۰ مسابقه، ۳ نمایشگاه را یادآور شد و بیان کرد: همچنین ۳۰ مبلغ یه مناسبت این دهه به مساجد، تکایا و حسینیه‌ها اعزام خواهند شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: این معاونت باید گزارش جمع‌بندی از برنامه‌های نهاد‌ها و ادارات که در این دهه ویژه بانوان برگزار شده، جمع‌آوری و به بنیاد بین‌المللی ارسال نماید.

حسن‌پور برگزاری دوره روایت‌گری و پاسخ به شبهات غدیر را از دیگر فعالیت‌ها دانست و گفت: در این راستا دوره آموزشی ۴ ساعته با حضور اساتید توانمند حجج اسلام میرزابابایی و دهقان‌پور با حضور ۷۲ نفر از خواهران حوزه علمیه برگزار شد.

او ادامه داد: شناسایی خواهران حوزوی به عنوان خادمان افتخاری علوی از دیگر وظایف بود که در این راستا در فراخوانی اقدام به ثبت‌نام شد و ۳۰ نفر از خواهران حوزوی اعلام آمادگی کردند که اسامی آن‌ها به تبلیغات اسلامی ارسال تا در صورت نیاز به انتظامات افتخاری از آن‌ها استفاده شود.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد تولید آثار محتوایی در فضای مجازی را از دیگر فعالیت‌ها عنوان و افزود: در این زمینه نیز تعدادی موشن گرافی، عکس پوستر، اینفوگرافی آماده و در سایت حوزه علمیه خواهران استان به آدرس WWW.yazd.whc.ir قرار داده شده است.

او با اشاره به اینکه همچنین دو وظیفه فوق برنامه در نظر گرفته شده گفت: معرفی کارشناس حوزوی خواهر به صدا و سیما و حضور در برنامه‌های دهه ولایت به عنوان کارشناس، تولید آثار محتوایی که در سه قالب بروشور، جزوه و کتابچه ارائه خواهد شد.

حسن‌پور بیان کرد: در این زمینه نیز در قالب بروشور به آداب و مستحبات عید غدیر، جزوه دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در خصوص غدیر و کتابچه نیزبه شبهات واقعه غدیر و پاسخگویی به آن پرداخته شده است.

انتهای پیام/ی

ر برنامه‌های بنیاد بین‌المللی غدیر در یزد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر