کد خبر: ۷۰۳۵۹۹۰
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
کد خبر : ۷۰۳۵۹۹۰

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: امکانات بهداشتی و درمانی در راستای خدمت رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه تامین می شود.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،پرویز میرزایی رئیس مرکز بهداشت خرمشهر با اشاره به نشست هماهنگی تامین امکانات بهداشتی و درمانی مورد نیاز در مرز شلمچه که با حضور مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا امروز در فرمانداری خرمشهر برگزار شد گفت: در این نشست زیرساخت های بهداشتی ثابت و سیار در مرز شلمچه متناسب با نیاز زائران اربعین حسینی مورد ارزیابی قرار گرفت.

او با اشاره به تاکید مشاور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر حفظ نظام مراقبت و بهداشت در مرز شلمچه از سوی موکب داران و دستگاههای خدمات رسان افزود: تامین تجهیزات و منابع مالی برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر،نظارت بر خدمات رسانی بیمارستان صحرایی، مامایی و نظارت بر کیفیت آب و غذا، پسماند و دفع زباله را از موارد مهم در اربعین در مرز شلمچه عنوان کرد و گفت:پیگیری مسایل و چالش های بهداشتی و درمانی اربعین پارسال و رفع آنها در اربعین امسال همچنین انتقال این چالش ها به شخص وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی موارد مصوب شده در نشست امروز با موضوع اربعین بود.

میرزایی تامین منابع مالی و تجهیزاتی برای پشتیبانی از دانشکده علوم پزشکی آبادان در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین در مرز شلمچه را متذکر شد و گفت:در این راستا مقرر شد همه نهادهای خدمات رسان قبل از  اربعین برنامه خود را عملیاتی کنند.

اوافزود: زائران اربعین حسینی باید ضمن رعایت بهداشت محیط، بهداشت فردی و عمومی، از غذا و آب آشامیدنی سالم و بسته بندی شده استفاده کنند.

رئیس مرکز بهداشت خرمشهر گفت: در ایام اربعین حدود ۱۰۰ نفر از دست اندرکاران بهداشت و درمان خرمشهر و شهرهای معین این شهرستان به صورت شبانه روزی به زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه خدمات رسانی خواهند کرد.

محمد اسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر و بلایا نیز در این نشست گفت: گزارش کمبودها و نیز امکانات و تجهیزات بهداشتی و درمانی مورد نیاز برای استقرار در مرز شلمچه به اطلاع وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی رسانده می شود.

در اربعین سال گذشته ۵۳۵ هزار و ۵۷۲ زائر ایرانی و خارجی از مرز شلمچه تردد کردند که از این تعداد ۳۹۶ هزار و ۶۷۲ نفر زایر ایرانی و ۱۳۸ هزار و ۴۷۰ نفر زایر خارجی برای شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی از گذرگاه شلمچه راهی کربلای معلا شدند.

در اربعین سال ۹۷ مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی شلمچه بیش از ۴۰۰ موکب شبانه روزی به زایران اربعین خدمت رسانی کردند.

۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

حرکت تدریجی کاروان‌های اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه خوزستان از هفتم مهرماه (اول صفر) شروع می‌شود.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

انتهای پیام/ د

تامین امکانات بهداشتی و درمانی زائران اربعین حسینی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر