کد خبر: ۷۰۳۶۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
کد خبر : ۷۰۳۶۰۰۵

فاز اول یوتیلیتی پتروشیمی لردگان، به عنوان بزرگترین طرح صنعتی زاگرس مرکزی وارد مدار تولید شد.

وارد مدار تولید شدن فاز اول یوتیلیتی پتروشیمی لردگانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، امین صلابت سرپرست معاونت امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: فاز اول یوتیلیتی (سرویس‌های جانبی) پتروشیمی لردگان در مدار قرار گرفت که نخستین گام مهم بهره برداری از پتروشیمی لردگان است.

او افزود: با راه اندازی فاز اول (یوتیلیتی) که شامل واحد‌های آب خام، آب بدون املاح، هوا و نیتروژن، برج‌های خنک کننده، اتاق کنترل، ایستگاه برق و واحد بخار و فلر است، بعد از گذراندن تمامی تست‌های مربوطه فعالیت خود را شروع کرد که این فرآیند برای راه اندازی فاز‌های بعدی ضروری می‌باشد.

صلابت اضافه کرد: با توجه به اینکه این بخش از پروژه دارای ویژگی و فرآیند خاصی می‌باشد، در حال حاضر با رویکرد دانش داخلی در حوزه نصب و راه اندازی، این امکان به وجود آمد که در شرایط موجود با تمام دشواری‌ها توانستیم با بهره گیری از دانش بومی و نیروی متعهد متخصص جوان، یوتیلیتی پتروشیمی لردگان را وارد مدار کنیم.

محسن محمودی مدیر عامل پتروشیمی لردگان هم گفت: این مجتمع ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۷۳ هزار تن اُوره و ۶۷۷ هزار تن آمونیاک را دارد که بخش عمده‌ای از آمونیاک تولیدی برای تولید اُوره در داخل مجتمع مصرف می‌شود و ۷۴ هزار تن به صورت مازاد برای عرضه مستقیم به بازار در نظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه کاربرد آمونیاک در تولید انواع کود‌های شیمیایی است افزود: آمونیاک را می‌توان هم به صورت مستقیم به عنوان کود شیمیایی به کار برد و هم در تولید موادی مانند نیترات آمونیوم، سولفات آمونیوم، مونوآمونیوم فسفات، دی آمونیوم فسفات، اُوره و دیگر کود‌های شیمیایی از آن استفاده کرد.

شرکت پتروشیمی لردگان در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در منطقه فلارد (۵۵ کیلومتری شهر لردگان) شهرستان لردگان واقع در استان چهارمحال و بختیاری در حال احداث است.

انتهای پیام/ف

وارد مدار تولید شدن فاز اول یوتیلیتی پتروشیمی لردگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر