کد خبر: ۷۰۳۶۰۹۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
کد خبر : ۷۰۳۶۰۹۴

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل از افزایش ۱۳۶ درصدی کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل در حاشیه افتتاح مرکز نیکوکاری گفت: در چهار ماهه نخست سال‌جاری کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۱۳۶ درصد رشد داشته است.

او با اشاره به اینکه مردم نیک‌اندیش استان بیش از ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در چهار ماهه نخست سال‌جاری به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، گفت: مرکز نیکوکاری فرایند اتصال نیازمندان به خیران را تسهیل می‌کند که خدمات حمایتی به صورت کیفی‌تر در اختیار محرومان و مستضعفان جامعه قرار می‌گیرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: مراکز نیکوکاری بدون نیاز به بروکراسی اداری خدمات حمایتی را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌کنند که این به رفع مشکلات نیازمندان سرعت بیشتری می‌دهد.

توحیدی با بیان اینکه مراکز نیکوکاری، واحد‌های مردمی هستند که در مساجد، محله‌ها و روستا‌های استان اردبیل تشکیل می‌شوند، افزود: تلاش شده است تا در مکان‌های مختلف شهر و روستا مراکز نیکوکاری راه‌اندازی شود تا مردم خیر آن محل در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانند نذورات خود را پرداخت کرده و مددجویان نیز بتوانند خدمات مورد نظر را در اسرع وقت دریافت کنند.

او با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به صورت نقدی در چهار ماهه نخست سال‌جاری به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، گفت: مراکز نیکوکاری با شفاف‌سازی عملکرد و هزینه‌کرد کمک‌های مردمی به خوبی توانسته‌اند اعتماد خیران را جلب کرده و در رفع نیاز‌های اساسی مددجویان گام‌های موثرتری بردارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه گستره حمایتی مرکز نیکوکاری «مهندسان هدف» بر روی ۵۰۰ خانوار نیازمند متمرکز شده است، افزود: بخش مهمی از حمایت‌های این مرکز نیکوکاری ارائه خدمات عمرانی به مددجویان است تا آن‌ها از سرپناهی مقاوم و مناسب بهره‌مند شوند.

توحیدی با اشاره به اینکه حدود ۴۸۰ میلیون تومان خدمات حمایتی در چهار ماهه نخست سال‌جاری از طریق مرکز نیکوکاری مهندسان هدف به خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند ارائه شده است، بیان کرد: ۳۳۸۲ مترمبع خدمات فنی و مهندسی رایگان به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان از جمله فعالیت‌های این مرکز نیکوکاری به منظور تأمین مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر بوده است.

او کمک به ساخت سه واحد مسکن مددجویی را از دیگر فعالیت‌های برجسته این مرکز نیکوکاری برشمرد و گفت: بیش از ۷۰ میلیون تومان برای ساخت سرپناه مقاوم و مناسب برای سه خانوار تحت حمایت هزینه پرداخت شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران از طریق سامانه ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ می‌توانند نحوه یاری‌رسانی به خانوار تحت حمایت را اعلام کنند، بیان کرد: سیستم آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* هم در اختیار خیران اردبیلی قرار دارد تا با استفاده از گوشی همراه و در کم‌ترین زمان ممکن کمک‌های خود را به دست اقشار آسیب‌پذیر برسانند.

انتهای پیام/ح

کمک خیران اردبیلی به مراکز نیکوکاری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر