کد خبر: ۷۰۳۶۶۱۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
کد خبر : ۷۰۳۶۶۱۷
گروه : سمنان » سمنان

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان گفت: بیشترین تصادفات محدوده عباس‌آباد-کاهک به دلیل هندسی نبودن این مسیر قدیمی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، امیر عمیدی  مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان ضمن بیان اینکه بیشترین تصادفات محدوده عباس‌آباد-کاهک به دلیل هندسی نبودن این مسیر قدیمی است، ابراز داشت: با احداث و بهره‌برداری از باند دوم محور، مسیر اصلاح و مشکل رفع می‌شود که البته اقدامات ایمنی نیز در دستور کار است.

او تصریح کرد: در این محدوده اکثر نقاط حادثه‌خیز اصلاح‌شده، اما به‌جز بحث راه دو عامل انسان و وسیله نقلیه نیز در افزایش تصادفات محدوده میامی-عباس آباد دخیل هستند.

ضرورت ایجاد جاذبه گردشگری در محدوده محور میامی-عباس‌آباد

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان بابیان اینکه ۶۵ درصد تصادفات استان به‌ویژه محدوده میامی به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی است، ابراز داشت: این مسئله بار‌ها در کمیسیون امنیت راه‌ها در استانداری و در کشور موردبررسی قرارگرفته است و تنها گزینه موجود ایجاد جاذبه گردشگری در این محدوده مرکز ثقل تهران-مشهد است.

اجازه عبور آزادراه حرم تا حرم از ۳۰ کیلومتری شاهرود داده نخواهد شد

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان همچنین گفت: به‌راحتی می‌توان از ظرفیت روستا‌های حاشیه جاده برای توسعه گردشگری و استراحت مسافران استفاده کرد و در برخی روستا‌ها حتی مردم که خانه‌های خود را به‌منظور بوم گردی در اختیار زائران و مسافران گذاشتند و این قابلیت می‌تواند کشته‌های مسیر را به حداقل برساند.

عمیدی در پاسخ به شائبه مطرح‌شده پیرامون عدم عبور آزادراه حرم تا حرم از شاهرود و نادیده گرفته شدن این بزرگ‌ترین شهرستان استان سمنان، گفت: با یکی از الزامات طراحی راه حرم تا حرم پوشش نقاط اجباری است و از سوی دیگر احداث بزرگراه‌ها با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکتی انجام می‌شود به این نحو که ۳۰ درصد آورده دولت و ۷۰ درصد آورده شرکت سرمایه‌گذاری خواهد بود لذا هیچ سرمایه‌گذاری نمی‌خواهد ظرفیت شاهرود با این جمعیت را رها و در بیابان مسیر را ادامه دهد.

او در ادامه تصریح کرد: اگر طراح و مشاور بخواهند طرحی را ارائه کنند تا آزادراه حرم تا حرم از ۳۰ کیلومتری شاهرود عبور کند، امکان‌پذیر نخواهد بود، زیرا ابتدا می‌بایست طرح در چندین فاز طراحی و سپس روی کاغذ دیده‌شده باشد که تا امروز این طرح اصلاً مدنظر نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان بابیان اینکه درباره این طرح باید گفت قطعه گرمسار تا سمنان آزاد راه حرم تا حرم تائید نهایی شد و برای مابقی مسیر هنوز طرحی ارائه نشده است، گفت: یکی از پیشنهاد‌های موجود این است که از همین جاده موجود استفاده شود که برای جمع‌بندی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده، اما باید گفت اجازه عبور آن از ۳۰ کیلومتری شاهرود داده نخواهد شد.

انتهای پیام / م

نقاط حادثه‌خیز عباس آباد اصلاح شد/آخرین وضعیت «حرم تاحرم» در شاهرود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر