کد خبر: ۷۰۳۷۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

طرح جامع پدافند غیرعامل ۳۱ استان در حال تدوین است که این مهم تا پایان سال جاری نهایی می شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج عزیزالله خسرو جردی مدیر امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور در جلسه شورای پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد گفت: میانگین پیشرفت کاری  طرح جامع در استان های مختلف بالای ۵۰درصد است که چند استان از جمله کرمان ، فارس و زنجان بالای ۹۰ درصد است.
 
عزیزالله خسرو جردی میزان پیشرفت کاری طرح جامع پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد را کمتر از ۱۲درصد ذکر کرد و افزود: برخی سخت گیری های بی مورد مانع از تسریع و شتاب بخشی اجرای این طرح مهم حفاظتی و پدافندی در این استان شده است.
 
خسروجردی با تاکید بر اینکه پنج دستگاه اجرایی این استان تاکنون هیچ گونه اطلاعات حفاظتی و حراستی در اختیار دانشگاه یاسوج به عنوان مجری طرح قرار نداده اند اضافه کرد: این نهادها بهانه نداشتن مجوزهای لازم حراستی از سوی دستگاه مربوطه خود را دلیل عدم همراهی با مجری طرح دانسته که البته این مجوزها و ابلاغ ها از قبل توسط سازمان پدافند غیرعامل کشور اخذ شده است.
او با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل تدابیر لازم در زمینه اخذ مجوزها را به عنوان اسناد بالا دستی اندیشیده است، ادامه داد: نیازی به سخت گیری ها و مانع تراشی های بی مورد نیست.
 
خسروجردی تخصیص اعتبار لازم برای اجرای این طرح را منوط به میزان پیشرفت آن دانست و گفت: از سال ۹۶ افزون بر ۳۵ میلیارد ریال برای این طرح به سازمان پدافند غیرعامل ابلاغ شده که تاکنون نیمی از آن جذب و به استان ها تخیص یافته است.
 
مدیر امور استان های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: حدود ۵۰درصد از این میزان اعتبار در اختیار سازمان پدافند غیرعامل برای هزینه اجرای طرح های جامع استان ها است که استان هایی با میزان کمتر از ۷۰درصد از تخصیص آن محروم خواهند شد.
 
عزیزاله خسروجردی گفت: پس از اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل کشور طرح های توسعه ای آن در سطح استان ها نیز آغاز خواهد شد که مهمترین هدف از این طرح ها حراست و صیانت از زیرساخت ها و دارایی های حساس، مهم و حیاتی در حوزه های مختلف است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز از دستگاه های اجرایی استان خواست نهایت همکاری و همراهی را برای اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل با مجری آن انجام دهند.
 
حسین کلانتری افزود: برخی دستگاه ها نیز که به دلیل ملاحظات حراستی و امنیتی در دستگاه مربوطه خود از ارایه داده های اطلاعاتی و حراستی به مجری طرح محدودیت دارند دلایل خود را به صورت مکتوب به استانداری اعلام کنند تا از طریق سازمان های مربوطه و نهادهای امنیتی و نظارتی در کشور اقدام های لازم انجام شود.
 
او گفت: البته آنگونه که در محتوا و اهداف طرح جامع پدافند غیرعامل نیز لحاظ شده دستگاه ها نیازی به ارایه همه جزئیات و اطلاعات طبقه بندی شده خود به دستگاه مجری ندارند و تنها اطلاعاتی از وضعیت دارایی های حساس، حیاتی و مهم آن دستگاه به صورت کلی در اختیار دانشگاه یاسوج قرار دهند.
 
انتهای پیام/ط
 

تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل ۳۱ استان 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر