کد خبر: ۷۰۳۷۳۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

استاندار آذربایجان شرقی از رشد ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی استان در چهارماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، پورمحمدی  استاندار آذربایجان شرقی در نشست مشترک اعضای فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با دکتر بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد ارس گفت: منطقه تجاری صنعتی آزاد ارس یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های این استان پهناور و استراتژیک کشور است و در سایه فعالیت‌های ارزشمند مدیران منطقه و پیگیری‌های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، به این وضعیت رسیده است

او با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی در برهه‌ای نه چندان دور، دروازه مشرق زمین و پل ارتباطی جمهوری اسلامی ایران با اروپا بود تصریح کرد: مسائلی همچون جنگ تحمیلی، باعث از دست رفتن این افتخار برای استان آذربایجان شرقی شده و برنامه‌هایی برای بازگشت استان به این نقش در حال انجام است.

او در بخشی از سخنان خود بر ضرورت توجه به بهره‌برداری از معادن استان تاکید و اظهار کرد: یک درصد از مجموع معادن مس جهان در استان آذربایجان‌شرقی قرار دارد و وجود بیش از ۴۰ هزار تن معادن طلا و سایر معادن ارزشمند، بر اهمیت توجه ویژه مسئولان امر به این استان می‌افزاید.

استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا ادامه داد: علی‌رغم وجود ظرفیت‌های بسیار ارزشمند معدنی در استان، آن‌چنان که باید و شاید به فرآوری و بهره‌برداری از این نعمات، توجه نشده است.

پورمحمدی از تولید ۳۵ درصدی قطعات خودرو کشور در استان خبر داد و ابراز کرد: پایتختی ملی شیرینی و شکلات، وجود یک هزار و ۸۰۰آثار ثبت شده ملی و بین‌المللی و ... از دیگر ظرفیت‌های استان است.

او همچنین از افزایش ۸۷ درصدی گردشگران داخلی، ۳۷ درصدی گردشگران خارجی و ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی استان در چهارماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 

انتهای پیام/ش

۴۰ درصد صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی در سالجاری رشد داشته است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر