کد خبر: ۷۰۳۷۶۰۶
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
بیانیه شدیداللحن آیت الله نوری همدانی پیرامون وقایع کشمیر؛

آیت الله نوری همدانی گفت:آحاد مردم آزاده جهان با هر نژاد و دینی نباید در برابر اهانت بزرگ و تجاوز غیر انسانی در کشمیر ساکت بنشینند.

نباید در برابر اهانت بزرگ و تجاوز غیر انسانی کشمیر ساکت نشستبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،متن پیام  آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در محکومیت کشتار مردم کشمیر به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در این روز‌ها متاسفانه اخبار ناگواری از کشمیر هند به گوش می‌رسد. سکوت نهاد‌های بین‌المللی و مدعی حقوق بشر، به این نوع از برخورد‌ها موجب تاسف است. اقدام به محاصره دره کشمیر و قطع وسایل ارتباطی نموده‌اند. هرگونه تجمع و حتی نماز جمعه و جماعت را ممنوع کرده و در صورت تشکیل هرگونه اجتماع، پاسخ را با گلوله می‌دهد. مردم مظلوم حتی امنیت تهیه غذا و نیاز‌های اولیه را ندارند. تصاویر و گزارشاتی می‌رسد که انسان توانایی دیدن آن‌ها را ندارد و تمام این‌ها رفتاری غیر انسانی است.

همه انسان‌های آزاده خصوصا امت اسلامی، دولتمردان، علما و نهاد‌های حقوق بشری همگی باید نسبت به این موضوع اقدامی جدی داشته باشند؛ که درصورت سکوت، کشمیر وارد مرحله‌ای خطرناک‌تر و تاسف بارتر خواهد شد؛ بنابراین بر آحاد مردم آزاده جهان با هر نوع رنگ و پوست و نژاد و دین و خصوصا امت اسلامی و دولت‌ها است که در برابر این اهانت بزرگ و تجاوز غیر انسانی ساکت ننشینند.

دولتمردان هند نیز بدانند این رفتار ظالمانه، جز بی‌ثباتی و ایجاد فاصله بیشتر بین صاحبان ادیان در سراسر هند نتیجه‌ای نخواهد داشت و باید زمینه را برای یک زندگی مسالمت‌آمیز برای همه مردم اعم از شیعه، سنی و هندو فراهم نموده و همانند گذشته درکنار هم باشند.

اینجانب ضمن محکوم نمودن رفتار‌های غیر انسانی، خواستار پایان سریع کشتار و محاصره نظامی کشمیر می‌باشم و تاکید بر دفاع از هر انسان مظلوم در هرکجای جهان داریم.

انتهای پیام/ش

آیت الله نوری همدانی کشتار بی رحمانه مردم کشمیر را محکوم کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر